Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulással kapcsolatban...

Nyelvtanulással kapcsolatban van egy összetettebb kérdésem. Felnőttként francia és/vagy spanyol tanulása angol felsőfokkal?

Figyelt kérdés

1.

Felsőfokú angol nyelvtudással mennyivel "könnyebb" megtanulni franciául és spanyolul középfokú (B2) szinten, mint anélkül?


2.

Angol felsőfokkal melyik nyelvet könnyebb megtanulni magyar anyanyelvűként középfokú szinten: franciául vagy spanyolul?


3.

A francia és spanyol közül melyiket érdemesebb megtanulni az angol mellé? Ha mindkettőt meg akarom tanulni, akkor milyen sorrendben célszerű?



A válaszokat előre is köszönöm szépen!



2018. márc. 18. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Én szemezgettem a franciával, még néhány órát vettem is belőle, de nekem nem jött be. A nyelvtan hasonló a spanyoléval, viszont számomra a spanyol sokkal könnyebben érthető és beszélhető, plusz dallamosabb is. Nekem csak középfokú nyelvvizsgám van angolból, tervezgetem, hogy újra rágyúrok a spanyolra, és abból is megpróbálok egy középfokot összehozni.

Szerintem a spanyollal jobban jársz, viszont az, hogy beszélsz már angolul nem sokat nyom a latban, mert teljesen más a két nyelv.

2018. márc. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
A spanyol lényegesen egyszerűbb nyelv, mint a francia, de az utóbbi hasznosabb Európán belül. Először a franciát tanulnám meg, és utána esetleg a spanyolt is, de a nyelvismeretnek akkor van értelme, ha felsőfokig viszed, illetve azon is túl, mindig fejleszted tovább és tovább. A középfokú nyelvtudás külföldre kevés, és itthon sem elég komolyabb munkákhoz.
2018. márc. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 feketeluc válasza:
Én mindkettőt tanultam (és angol szakos voltam már akkor)... a franciát egy hónapig kellett hallgatnom, csak hogy azt megérezzem, hogy a folyamatos hangeffektben mik az egyes szavak... a spanyol már itt pofon egyszerű, az íráskép meg mint nálunk, kb fonetikus... szemben a franciával, ahol nagyon más van leírva mint kiejtve, és csomó olyan hangzója van, ami nekünk elég nehéz, pl a franciás r, és a nazálisok... nyelvtanilag is sokkal komplexebb, (több a kivétel)... ha gyorsan akarsz még egy nyelvet, mindenképp a spanyol a nyerő... és praktikusabb is, kiv. ha chéf vagy...
2018. ápr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!