Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Véleményetek szerint melyik...

Kizcar kérdése:

Véleményetek szerint melyik szintű vizsga ér többet?

Figyelt kérdés

Az angol nyelvvizsgát jelenleg csupán biztosítékként akarom letenni, hogy egy munkahelyre, ahová amúgy nem szükséges a nyelvtudás, nagyobb eséllyel vegyenek föl.


Hallottam már párszor, hogy a munkáltatók a nyelvvizsga eredményét nem nézik, csupán, hogy megvan.


Ennek tudatában mi érhet többet?


1. Komplex 60 százalékos fölsőfokú

2. Komplex 85 százalékos középfokú


Szerinted?



2018. febr. 21. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennek tudatában a munkáltatók a nyelvvizsga eredményét nem nézik:)

Ha ilyen szinten számít a nyelvtudás az adott munkakörben, akkor már nem a százalékos eredményen kezdenek el ott szőrözni, hanem az állásinterjún felmérik a valódi nyelvtudást.

2018. febr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Ahová nem kell nyelv ott letojják van-e, sokszor nem is kerül szóba.


Ahová kell, ott sem a nyelvvizsga meglétét nézik hanem letesztelik mit tudsz, a százalék lényegtelen. Annak a tesztnek a százaléka számíthat amit ott előttük írsz.


Az önéletrajzodba úgysem írod be gondolom, lényegében nem is a nyelvvizsgát kellene beírni, hanem az aktuális nyelvtudásod szintjét.

Nekem is van egy szakmai németem, de jelenleg talán az időjárásról tudnék elcsevegni.


Ha meg tudod csinálni a felsőfokot menj arra, jobban néz ki az önéletrajzban, de pl. ismerek felsővezetőt akinek egyáltalán nincs nyelvvizsgája mégis tárgyalóképes és külföldre utazgat.

2018. febr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahol a papír számít, ott nyilván a C1 szintű vizsga többet ér, mint a B2 szintű. Ahol viszont a tudás számít, ott nem nagyon fogják nézni a papírt, inkább elbeszélgetnek veled.
2018. febr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem kell nyelvet tudni a munkahelyen, akkor felesleges letenni a felsőfokút.
2018. febr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézik, hány százalék lett, az én bizonyítványomon asszem rajta sincs, legalábbis a nagyon hivatalosan.
2018. febr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyon sok a jelentkező, akkor többet ér a felsőfokú, mert első körben a papírok alapján szűrik meg a jelentkezőket, így a csak középfokúakat be se hívják.


Ha nincs is szükség a munkakörben a nyelvtudásra, akkor is előny, ha felsőfokú a papír, nem csak közép, hiszen több kitartást, szorgalmat, stb. bizonyít.

2018. febr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!