Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik a tapasztalataitok az...

Mik a tapasztalataitok az EuroExam B2 angolról?

Figyelt kérdés
Most fogok nyelvvizsgázni és a speaking résztől nagyon félek. a Tréninget féig meddig megcsináltam csak pár részt hagytam ki. Tudtok esetleg pár tippet adni? vagy esetleg Speakinghez példákat küldeni?

2018. márc. 20. 01:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Én könnyűnek éreztem. Egyszerű, érhető, (magyaros) kiejtéssel beszéltek, egyszerű típusfeladatokat kellett megoldanunk.

A többi sem volt igazán nehéz, de persze így, hogy nem ismerjük egymás szintjét ez biztosan nem mond neked sokat. Nem vagyok valami nagy angolzseni mindenesetre.


Viszont régebben csináltam, úgyhogy konkrét példákra, tippekre már nem emlékszem.

2018. márc. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Nagyon hosszú, fárasztó nyelvvizsga.(komplex esetén) én reggel kilencre értem oda, és délután 5-kor végeztem. A reading az első rész, nekem elég nehéz volt, de lehet az izgulás is benne volt. Nagyon kétségbe voltam esve, de szerintem a végére egy 60%-t össze tudtam szedni, a 2. és a 3. feladattal mivel az elsőnek a szókincsét nem nagyon ismertem szóval az a feladat kb csak tipp volt.(persze azért átgondoltam, de az úgy is “csak” hat pont és kettőt tudtam egyet meg csak eltaláltam már a 4-ből.) Konklúzió: Nem annyira vészes de iparkodni kell! A writing nem volt nehéz egyáltalán, nekem az a legjobb, arra rengeteget készültem. Szóval szerintem kellő gyakorlással teljesíthető, 1 óra van rá, nekem meg volt átnézéssel együtt 45 perc alatt. Aztán a komplexeseknek listening jön. Sok sorozat, Youtube videó miatt az gyerekjáték volt. Szerintem az 75-85% között van. Szerintem ha te is sok ilyet néztél, menni fog! Aztán nekem 4 óra várakozás volt a szóbeliig. Elmentünk kajálni, sétálni, stb. Ha neked is sok időt kell várni sétálj sokat, hallgass zenét, olvass, de ne tanulj! Nagyon idegőrlő tud lenni az 4 óra, csak lazíts! Ajánlom, hogy Facebookon keresd meg a vizsgatársad és nézt körül hátha ott van és felismered. Vagy csak egyszerűen kérdezd meg ki az xy. A picture story-t jól megírtam, nagy betűkkel, szépen olvashatóan, hogy ki tudjak majd rajta igazodni. Az idő elég volt arra is. Aztán remegve bementem, de nagyon kedvesek voltak. Csak angolul köszönj, beszélj, ne használj magyar kötőszavakat(pl. hát..) Jól el tudtam mondani mindent, a szituációkra is szerintem jól tudtam válaszolni, gyorsan. A téma környezetvédelem volt, szerencsére sokat tudtam a témáról, cifrább szavakkal. Nagyon pozitív volt az egész szóbeli nekem. Ha tudsz beszélni, úgy is menni fog. Picture story-nál használd a: Past simple,past continous, past perfect.

Sok sikert!:)

2018. márc. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
2016 júniusában csináltam euroex b2-t, úgyhogy konkrét feladattípusokra én sem emlékszem. Nekünk az akkori angoltanár hozott be órákra euroexam feladatokat és aki jó százalékban oldotta meg azt elküldte nyelvvizsgázni ergo mindenféle eredménykényszer nélkül mentün oda. (Az ilyen tanár mondjuk ritka és azóta már a felsőoktatásban dolgozik mert tényleg a legjobb volt.). Az egész vizsganap valóban hosszú volt de csak azért mert délután volt a speaking és mi 3-ra kaptunk időpontot az írásbeli meg kb 11-12kor véget ért. Az írásbeli menete korrekt volt, a listening-nél érthető angolos kiejtéssel beszélt a hangfelvétel. Az eredményekre kicsit sokat kellett várni asszem 1hónapot, de szépen feltöltötték az euroexam platformjára. Szerintem a speaking-en ne izgulj, lesz időd kidolgozni a témát amit kapsz előtte, meg ha jól emlékszem egyszerre ketten vizsgáztunk és egymással is kellett beszélni, nem csak a vizsgáztatóval. Egyébként jófejek voltak, nem volt vizsgapara gördülékeny angol csevegésként éltem meg. Persze ez tök szubjektív, viszont ha érzik rajtad hogy nem panelmondatokban beszélsz és akkor is kidumálod magat ha csőnehúznak valami kérdéssel és esetleg még a kiejtésed is szép, tiszta, angol v amcsi english, artikulálsz akkor jó pontot adnak.
2018. márc. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tavaly decemberben voltam vizsgázni. A speaking itt a leglazább kb, tényleg mindennapi szituációkat képzelj el, pl. a boltban találkozol egy rég nem látott ismerősöddel, aki mostanság házasodott meg, üdvözöld és gratulálj neki vagy éppen a buszon hagytad a táskádat, kérdezd meg a sofőrt, hogy nem látta-e, kérd meg a fodrászodat, hogy ajánljon egy jó frizurát stb. Ezek nagyon gyorsan lezajló, félperces szituációk és a legnehezebb, amivel találkoztam, az egy útlevél elhagyás volt, ahol a rendőrnek kellett elmondanod, hogy elvesztetted és nem tudsz hazamenni.

Az elején van egy kis bevezető csevegés, hol élsz, mit tanulsz/dolgozol, miért tartod fontosnak, hogy nyelvvizsgád legyen.

Aztán vannak véleménykifejtős kérdések, de nyugi, nem az űrkutatásról :D pl. mondd el, hogy szerinted a mozi vs színház a jobb vagy, hogy te inkább a megszokott baráti körödet részesíted előnyben vagy szeretsz új embereket megismerni, ilyesmik. Teljesen normális, egyszerű témák.

A picture story az, ahol nem árt figyelni. Euros vizsgáztatótól tudom, hogy 3 múltidőt (past simple, perfect és continuous) várnak és persze az még jobb, ha szép határozószavakat is használsz, amitől színesebb lesz a beszéd. Ezen kívül az előírt 2 percet próbáld meg kitölteni, még az sem baj, ha nem érsz a story végére. Én nagyon gyorsan ledaráltam és bár nyelvtanilag rendben volt nagyjából, de a hadarás nagyon lehúzta:/

Az egyetlen páros feladat meg az utolsó lesz, ahol a partnereddel kell megvitatnod egy témát, felsorakoztatni 4-5 érvet/ellenérvet és kiválasztani a legnyomósabbat. Mi pl a számítógép hátrányait kaptuk, de ez már nehezebbnek számít. Olyanokkal találkoztam, hogy lakótársak hátrányai, milyen nehézségek lehetnek, ha valaki külföldre költözik vagy új munkahelye lesz, ilyesmik.

2018. ápr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!