Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki beiratkozik egy...

Ha valaki beiratkozik egy japán tanfolyamra, akkor hány hétbe telik mire teljesen eltűnnek a Romaji-k?

Figyelt kérdés

Mondjuk heti 2*3 órás (normál) tanfolyamot alapul véve.

Ilyenkor az első hetek csak az hiraganák stb. tanulásával mennek el? Heti hányat 'illik' megtanulni?



2018. márc. 27. 17:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Olyan tanfolyam nem éri meg, ahol romajival tanítanak. Kanát simán meg lehet tanulni otthon is, még laza tempóban is egy hét alatt. Nem kell érte pénzt kidobni.
2018. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem Romaji-val fognak tanítani, ez egy normális tanfolyam lesz, csak a szint teljesen kezdő, így értettem.

Ezért kérdeztem, hogy mire kell számítani.

2018. márc. 27. 18:05
 3/15 anonim ***** válasza:
Amin voltam, azon kb 1.5 hónapig a kanákat tanultuk, meg is untam, otthagytam. Egy hét alatt meg tudod tanulni az összeset, de gyakorolni kell sokat, hogy könnyebben jöjjenek.
2018. márc. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És akkor utána milyen szintű tanfolyamot keressek ha azokat megtanulom?
2018. márc. 27. 23:09
 5/15 anonim ***** válasza:
wut?
2018. márc. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ha a kanákat megtanulom, akkor utána már ne kezdőre menjek?
2018. márc. 28. 17:13
 7/15 anonim ***** válasza:
Attól még bőven kezdő vagy ha megtanultad őket. Szinte a semmivel egyenlő tudás.
2018. márc. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

De ha utána beiratkozom egy kezdő tanfolyamra, akkor mi lesz?

Az első három hétben csak ismételni fogom én is a kanákat?


Épp ezért kérdezem, mit tegyek.

2018. márc. 30. 00:11
 9/15 anonim ***** válasza:
Ne hinném hogy van választásod, haladó tanfolyamon azzal a tudással nem boldogulnál. Értelmetlen lenne azzal próbálkoznod.
2018. márc. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha tudod már, milyen tanfolyamra akarsz menni, érdeklődj inkább a tanárnál. Ha nem ez az első tanfolyama, nyilván tudja milyen tempóban szoktak haladni. Amúgy tényleg nem túl jók az olyan tanfolyamok, ahol a tanár akarja megtanítani a hiraganát is, és kb. 5 jel/alkalom sebességgel haladnak... Kb. sose lesz vége. A legjobb, ha egyszer elmagyarázzák, aztán feladják otthoni tanulásra. Én egy hétvége alatt megjegyeztem, és 2-3 hét után már lassan ugyan, de olvastam. De a velem egy csoportba járók fele még hónapok után se olvasta az összes jelet, ha rákerült a sok csak nyökögött. Szerencsére a mi tanárunk nem foglalkozott vele, haladtunk az anyaggal.


Heti hányat "illik" megtanulni? Mielőbb bevágod annál jobban jársz. Ha előrébb vagy mint a csoport, legalább több időd van gyakorolni, ismételni. Attól hogy a hiraganákat felismered, még nagyon messze van a folyékony olvasás.


És attól, hogy a kanákat is tanuljátok a kezdő tanfolyamon, fogtok tanulni mást is, legfeljebb latin betűkkel írva, szóval emiatt elvileg nem kell aggódnod.

2018. márc. 30. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!