Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen angol könyvet tudtok...

Milyen angol könyvet tudtok ajánlani A2;B1 szinten szókincs fejlesztésre?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 1. 15:17
 1/1 Garpe ***** válasza:

Tankönyvekben nem vagyok otthon, meg picit hazsnosabbnak gondolom, a valódi dolgokat.


Van az Oxford kiadónak a "BOOKWORMS" sorozata. Ezek könnyített olvasmányok darabja olyan 1000Ft körül volt amikor 3 éve utoljára vettem. A Sherlock Holmes történetek amik ilyan Level 1-2 vagy a Tom Sawyer is nagyon jó lehet neked. De érdeme körül nézni mi tetszik.


Ha Pop vagy Rock vonalon érdeklődsz, akkor izgalmasak lehetnek a dalszövegek én rengeteget tanultam a Beatles dalszövegekből. (Folk, metál vagy rap esetén ez nem annyira játszik, mert itt sokkal bonyolultabb szövegek vannak általában, electroban meg nem sok szokott lenni)


Ha valami nagyobb kihívást akarsz, akkor a Harry Potter (a korai részek 1-4/5) nem nehezek, én rengeteget fejlődtem velük. A Micimackó is jó lehet, de azért az egy picit komolyabb.


Nagyon jók a képregények a Garfield-et merem ajánlani vagy a Peanuts-t (Snoopy). Megpróbálhatod a Calvin and Hobbes-t (Kázmér és Huba) vagy a Pearls Before Swine-t is (de főleg ez utóbbi sok esetben nekem C1-gyel is nehezen érthető).


Hajrá! :)

2018. ápr. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!