Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan növeljem a szókincsemet...

Zyebra kérdése:

Hogyan növeljem a szókincsemet angolból?

Figyelt kérdés

Már van egy erős B2-es nyelvvizsgám, de most szeretnék letenni egy Cambridge angol C1-es nyelvvizsgát is. A nyelvtanom miatt nem aggódom, de szeretném bővíteni a szókincsemet. Ti milyen módszerrel fejlődtetek a legsikeresebben? Mely könyvek váltak be a legjobban?

A válaszaitokat előre is köszönöm.



2018. márc. 18. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Amazon Kindle Vocabulary Builder: az ismeretlen szavakat a mondataikkal együtt összegyűjti.
2018. márc. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én sosem voltam nagy rajongója a tankönyveknek. Ha angolul nézel filmeket akkor nem bemagolod a szavakat hanem a szövegkörnyezetből jegyzed meg és a kiejtés is megmarad. Azt nem szabad csinálni hogy minden szóra rákeresel a szótárban. És sose baj ha nem értesz valamit mert a szövegkörnyezetből kiderül.
2018. márc. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezermillió CAE (gondolom, az lesz a cél) felkészítő könyv van. Bármelyiket kinyitod, tele van nívós lapokból belemásolt cikkekkel. Nívós lapokat kell olvasni. Egy politikait és egy általános intelligencianövelőt. Előbbit, aki nem talál a neten, ne is menjen vizsgázni, mert úgysem talál oda a megadott címre. :) Utóbbinak a natgeot szoktam én ajánlani. Belenézve például az O'Connell: Focus on Advanced English kötetbe, az első ilyen feldolgozandó cikk a 11. oldalon (a tényleges nyelvtanítási rész a 8. oldalon kezdődik, előtte tartalom, vizsga ismertetés, stb) így indul: Lifeplan psychology adviser John Nicholson expains how to reveal the hideen potential of your mind, and how to improve your mental efficiency.

Mansfield: Spotlight on... hasonló tárgyú könyvében az első Unit negyedik oldalán a Chaplinről szóló cikkben a kifejezések: debut appearance, resounding success, secured several engagements...

Szeretném én látni azt a sorozatot, ahol nem merül ki a szókincs abban, hogy: Még nem kész a vacsora? Szeretlek kiscsibém. Két sört kérek. Jó reggelt, főnök!

2018. márc. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jekyll and Hyde, Animal Farm. Mi ezeket vesszük suliban nagyon sok új szót tanultam belőlük bár én tudom hogy kell kiejteni őket meg hallom is.
2018. márc. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!