Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo középfokú szóbeli...

Origo középfokú szóbeli vizsga milyen?

Figyelt kérdés
Neten fent van hogy témakörönként kb.4-5 kérdésre kell válaszolni. Ezek szerint nem kell konkrét tételeket megtanulni csak azokra kell tudni válaszolni?

2018. ápr. 1. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:

A lehető legnagyobb hülyeség a tételek bemagolása, mert nem a valós tudást tükrözi, és ha belekédeznek összezavarodsz és máris buktad az egészet.


Bemész, elmondják az instrukciókat.ezután húzol két képet, amiből egyet választasz, meg egy szituációt. Ezután kérdezgetnek, majd megkapod a képet, amiről beszélned kell. Ezután kérdeznek párat. Végül a szituáció. Kb ennyi az egész.

2018. ápr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyedül készültem fel a vizsgára, elsőre sikerült. Alap dolgokat kérdeznek, nem nehéz, de az alapokkal tisztában kell lenned. Tudni kell pár mondatot egy-egy témával kapcsolatban. Ha ügyes vagy te fogod irányítani a beszélgetést.


Tőlem ezeket kérdezték:

-Mivel érkeztem?

-Autóval. A férjem hozott, mivel nincs jogosítványom.

-Miota vagyunk házasok? Hol lakunk? Jól kijövök e Anyósomékkal stb.


A magnó sem vészes. Sokat már magából a kérdésből ki tudsz következtetni. A vérvétel-véradás volt a téma.

Mikor nem lehet vért adni?

Évente hányszor adhat egy férfi? stb.


Az írásbeli sokkal nehezebb. Azzal szenvedek. Elsőre nem sikerült, lepontozták a jónak hitt levelemet 😐

2018. ápr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

És milyen volt a képről való beszélés? és a szituáció?


sok sikert az írásbelidhez! :)

2018. ápr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Képleírás: egy kiránduló család volt a képen. Elmondtam, hogy a képen a világos színek dominálnak. 2 felnőttet és 3 gyereket látok a képen. Ők valószínűleg egy család. A hangulat szuper, jól érzik magukat. Valamint ki hogy néz ki és mit visel. A hegyekben kirándulnak, magamra vonatkoztatva mi is gyakran kirándulunk. Szeretem a természetet és jó családi program.

Amikor végeztem a feladattal megkérdezték, hogy hol szoktunk túrázni (bel -vagy külföldön) illetve mivel utazok szívesebben. (Szívesen megyek külföldre, de Magyatországon is sok szép látnivaló van. Leginkább autóval szeretek utazni, mert nem vagyok időhöz kötve.)


Szituáció: Szállást kellett foglalnom, de nem volt megfelelő. Reklamálni kellett, hogy nem azt kaptam amit ígértek.

2018. ápr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Köszi szépen!
2018. ápr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!