Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euroexam szóbeli? Picture...

Euroexam szóbeli? Picture story? Hallgatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nyelvvizsgára készülök, és a szóbeli az amitől jobban tartok. Megnéztem a feladattípusokat de nem igazán tudom, hogyan készüljek, mit várnak el. Olyanok tapasztalatát várom, akik már voltak ezen a típusú szóbelin. Nekem sajnos elég nehezen megy a beszéd, még magyarul sem vagyok túl beszédes. A történetmesélésre is szeretnék konkrétan rákérdezni. Írják az oldalon, hogy használni kell többféle múlt időt, függő beszédet stb. Nálatok milyen feladat volt? Tudnátok példákat írni? Melyik igeidőket használtátok?

A másik halálom a szöveghallgatás. Érettségin is azzal a feladattal gyűlt meg a bajom, aminél nekem kellett szavakat beírni. Azt mondják itt nehéz a hallgatás. Mennyire volt érthető, nehéz nyelvezetű? Könnyen kihallhatóak voltak azok a szavak, amiket be kellett írni a hiányos szövegbe?

Olvastam már sok ide kapcsolódó kérdést, de szívesen veszek minden beszámolót, praktikát.



2018. jan. 31. 15:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Én decemberben voltam B2-n. A speaking az erősségem elvileg, de ott valahogy nagyon ráizgultam, hadartam, gyorsan akartam mondani, ezért több hibát vétettem stb. De végül 64% lett, szóval bőven sikerült, csak nem úgy, ahogy én szerettem volna:/

A Picture Storynál nagyon fontos, hogy kitöltsd az előírt időkeretet. Én sajnos kb 1 perc alatt ledaráltam az egészet és bár helyesen, de ez nagyon lehúzta. Szóval csak szépen, higgadtan. Az sem baj, ha nem érsz a történet végére, csak helyes, választékos legyen, ne olyan idegbeteg uptempós, mint az enyém :P euros vizsgáztatótól tudom, hogy ennél a feladatnál 3 múltidőt várnak (past simple, past continuous és past perfect), ez a legfontosabb. Ezen kívül persze szeretik a szép kifejezéseket, határozókat, amikkel színesebbé tudod tenni a beszéded. Függő beszéd ismerete sem árt, bár én egyszer sem kerültem olyan helyzetbe, ahol használhattam volna meg egyébként ki is kerülhető, de azért ha tudsz, szánj időt a gyakorlására, nem nehéz egyáltalán. A képek meg egyszerűek, nekem nuku a fantáziám, de még így is sikerült összehozni és egy kezdő mondat mindig meg is van adva. Ajánlom, hogy a lapra mindegyik kép fölé írj egy-két kulcsszót és a jegyzetpapírra írd fel magadnak a sztorit ilyen vázlatszerűen. Ezeket majd nézheted is a szóbeli alatt, de az nagyon fontos, hogy semmiképp se olvasd fel, amit írtál!

A többi feladat nekem nem volt nehéz. Az elején volt pár rutinkérdés (pl.hol tanulok, hogyan jutottam el a vizsga helyszínére, miért gondolom fontosnak a megszerzését), utána véleménynyilvánítás (mit gondolok jobbnak, a mozit vagy a színházat, inkább a megszokott baráti körömet szeretem vagy nyitott vagyok új emberekre). Volt még pár nagyon rövid, kb fél perces szituáció (pl.elhagytam a buszon a táskám, kérdezzem meg, mit tegyek, vagy üdvözöljem egy rég nem látott ismerősömet, aki nemrég házasodott stb) és az utolsó feladat volt páros, ott kaptunk egy megvitatandó témát. Nekünk a számítógép káros hatásai voltak az emberre nézve (pl.szemet károsítja vagy éppen nem törődsz eleget élőben a barátaiddal), össze kellett szednünk pár érvet közösen és kiválasztani a legfontosabbat (mi az egészségkárosítást mondtuk).

Az egész szóbeli 20 perc volt és nagyon kedvesek voltak a vizsgáztatók, maximálisan csak arra figyeltek, hogy mit tudunk. Ja és amúgy lehet vizsgapartnert választani, ha van valaki, akivel szívesen mennél együtt, én nagyon ajánlom:) én egyik osztálytársammal voltam és ez mindkettőnknek önbizalmat adott, hiszen ismertük egymást, összeszoktunk stb. Sok embert frusztrálhat az, ha egy ilyen stresszes helyzetben még egy vadidegennel is együtt kell dolgoznia.

A listening meg 77% lett, pedig nagyon-nagyon féltem tőle. Teljesen jól érthető szöveget kaptunk, a kitöltögetés is simán ment, szerintem egyáltalán nem volt nehéz, de a korábbi Euro gyakorló hanganyagokkal sem volt bajom, pedig nekem sem erősségem a hallgatás.

Euron amúgy nagyon sokat számít az, ha ismered a feladattípusokat. Ajánlom a Practice Testbookjukat meg az online gyakorlófeladataikat is, mindegyik korábbi vizsgasorból lett kiszedve és nagyon hasznosak a felkészülés szempontjából. A könyvben a speaking feladatok mellett asszem értékelési szempontok is vannak, bár erre most nem esküszöm.

2018. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!