Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ÖSD nyelvvizsga szóbeli része?

ÖSD nyelvvizsga szóbeli része?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy az első feladatban ugye 5 adott téma, amiket húzhatok, és arra fog irányulni a beszélgetés. (Medien, Job und Beruf, Sport, Lesen in Welt von Heute)

Elkezdeni eltudnám, viszont mindegyiknek a végén tanácsokkal kell ellátnom a vizsgáztatót, amihez nincsenek ötleteim. Esetleg aki ezen már túl van, tudna segíteni, hogy ő miket ajánlott, tanácsolt, vagy hogyan zárta a beszélgetést?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2018. ápr. 2. 21:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez változott, mert akkor bocsi. Vagy ez alapfok, tényleg érdekel ám.

Én 2 éve voltam B2-őn, semmit nem készültem a feladatokra, mert én hülyeségnek tartom a tétel bemagolást.

NEM VOLT ILYEN FELADAT!!!

Az első részben megkérdezték előre, hogy hova utazom, majd a vizsgáztatóval eljátszottam egy párbeszédet, ami vonaton játszódik és ő utazik a városodba.

A második képleírás volt, 3 vagy 2 képből választhattal azt hiszem,erre nem emlékszem.

A 3., amire felkészülni is lehet, az a vita. Nekem egy újságcikk volt, hogy a gyerekeknek kell segíteni a házimunkában és érveljek mellette, a vizsgáztató meg ellene volt. De ehhez is felesleges magolni, megtanulsz pár kifejezést, hogy Es kann sein, Meiner Meinung nacht, Du hast Recht, Ich kann feststellen, Ich denke es nicht stb.

Nem kell ilyen baromságokat betanulni.


De amúgy tényleg, ez mi, amit írsz??? Most jutott eszembe, hogy junior vizsga Magyarországon nincs, felsőfokhoz meg gagyi lenne.

2018. máj. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!