Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelv a francia?

Milyen nyelv a francia?

Figyelt kérdés

nem az érdekel, hogy milyen nyelvcsalád, mert azt tudom.

nem is az, hogy nehéz vagy szép, mert tudom.

inkább az érdekelne, hogy akik TÉNYLEG jól beszélnek franciául, hogy fogalmaznák meg, milyen a francia nyelv összehasonlítva a magyarral?



2018. ápr. 9. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha tudod, milyen nyelvcsalád, tulajdonképpen megadtad a kérdésben a választ.

Nem lehet összehasonlítani a két nyelvet, annyira különbözőek.

A nyelvtan, a mondatok felépítése, minden más, mint a magyarban, hogy a kiejtésről már ne is beszéljek, mert ez szokott az első akadály lenni azoknak, akik ezt a nyelvet szeretnék tanulni.

Ha viszont nem keresed a különbségeket és a hasonlóságokat, hanem tetszik a nyelv, az első nehézségeken túljutva meg tudod tanulni, mint annyi más ember annyi más nyelvet is.

2018. ápr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nagyon-nagyon tetszik.

azt olvastam, hogy analitikus nyelv, és sokkal árnyaltabban, gazdagabban ki lehet fejezni a dolgokat franciául, mint magyarul.

engem ilyen dolgok érdekelnének, hogy aki jól tud franciául, milyen élmény ezen a nyelven írni, gondolkozni, beszélni, kifejezni a világot?

2018. ápr. 9. 10:44
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Valóban nagyon árnyalt nyelv, elképzelhetetlenül nagy

szókinccsel.

De ahhoz, hogy ezeket az árnyalatokat, fordulatokat felfogd, nagyon jól kell beszélni, és valamennyi ideig itt is kell élni, az itteni emberekkel beszélni, francia könyveket olvasni.

Az olvasás a legjobb módszer, ha már jutottál valamire a nyelvben.

Ha tetszik, vágj bele!

Ezzel nem veszítesz semmit.

És ha segítségre lesz szükséged, itt felteheted a kérdéseidet, általában válaszolok a francia nyelvvel kapcsolatos dolgokra.

Sok sikert!

2018. ápr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

merci beaucoup! :)


olvasással nem lesz gond, ha odáig jutok.


nagyon szeretem a francia irodalmat, a kortárs szerzők közül is vannak nagy kedvenceim,na meg a francia filmeket, kajákat... pasikat. :)

2018. ápr. 9. 11:04
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

"sokkal árnyaltabban, gazdagabban ki lehet fejezni a dolgokat franciául, mint magyarul"


Ez hülyeség, minden nyelven mindent ki lehet fejezni, tehát egyik sem gazdagabb, vagy árnyaltabb, mint a többi - csak más: pl. az olaszoknak a tésztafélékre van sok szavuk, az eszkimóknak meg a hóra, akkor melyik az árnyaltabb nyelv? Egyébként meg mindegyik folyamatosan változik, tehát ahhoz, hogy tényleg minden árnyalatbeli különbség tiszta legyen, benne kell élni a nyelvben - és még akkor sem lesz minden egyértelmű, hiszen a nyelvnek vannak olyan rétegei, amelyekkel akkor sem találkozol, ha az anyanyelved (pl. különböző foglalkozásokhoz kötődő szakkifejezések, olyan tájegységek nyelvezete, ahol soha életedben nem fordultál meg, stb.), szóval a nyelvtanulás olyan, mint a reménytelen szerelem, bármelyik nyelvet választod is. :)

2018. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
brekegő
2018. ápr. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
balourdise
2018. ápr. 12. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!