Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyarországon miért ennyire...

Magyarországon miért ennyire alacsony a nyelvvizsgával rendelkezők száma, illetve azoké, akik bár oklevéllel rendelkeznek, nyelvvizsgával nem?

Figyelt kérdés

Mondanám, hogy a pocsék oktatás, de nem akarom elhinni, hogy az oktatás gyengébb lenne, mint egy román vagy bolgár.

Az is érdekes, hogy sokan képesek megszerezni elég nehéz diplomákat, aztán meg a nyelv fog ki rajtuk.

Tehát a szorgalom se lehet a hiba.

Akkor?


2018. ápr. 10. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
NAGYON rossz az országban az oktatás, nem is gondolnád. A tanároknak nevetséges a fizetése. A mindennapos testnevelés és a hitoktatás fontosabb, mint a nyelv. A TVben minden magyarul megy, az emberek segge alá van tolva minden a saját nyelvükön, kapják a szarabbnál szarabb műsorokat, a propagandát, semmi igényük nincs. Így elhiszik, ami a kék plakátokon van, EZÉRT (is) ilyen rossz az oktatás.
2018. ápr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Ha az oktatásra vártam volna, nem beszélnék angolul és egy könyvet nem nyitottam volna ki életemben.

Sokan megszereznek nehéz diplomákat, pl mert elég jól tudtak talpat nyalni a középiskolában, jó jegyeket kaptak, így bekerültek az egyetemre. Magyar oktatási intézményben az önálló gondolkodás min évfolyam ismétléssel jár.

2018. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem azért mert Magyarország túlságosan zárt és ehhez még hozzájön az rossz oktatás. Pl. Romániában viszonylag sokan beszélnek magyarul és románul is, ezért ilyen téren kevésbé zártnak lehet tekinteni (nagyobb a kontakt az idegen nyelvű emberek között). Plusz ha valaki a saját anyanyelvén kívül beszél egy másik nyelvet, akkor egy harmadikat már könnyebben el tud sajátítani.
2018. ápr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Mert drága,meg sok energia, idő.

Lediplomázol, utána az fix, hogy nem nyelvvizsgára fogsz tanulni, épp elég volt a tanulásból.

Ha meg családod van, akkor pláne nincs pluszban még erre is energiád.

A fiatalok nagy része meg ha van pénze, azt tabletre költi meg ájfonra.

2018. ápr. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vodafonelive ***** válasza:
82%

Én is így voltam felvételi előtt 1 évvel. Elmentem egy nyári 120 órás középfokú angol nyelvvizsga felkészítőre, a beszédemet olyan szintre felhozta amit egy középfokon tudni kell, az írásbeli meg nem ment annyira, azt csak úgy tudtam megcsinálni pár hónappal később, hogy leraktam egy előre hozott angol középszintű érettségit majd az angoltanárom azokra az órákra adott feladatot amikor nem az angol volt az utolsó órám(így nem tudtam hazamenni) és Ő óra végén kijavította.

Sok függ a tanártól is, meg attól, hogy otthon kit mennyire tudnak támogatni. Igazából azt a nyári programot nem én fizettem, nem is tudtam volna, de azt mondom a magántanár jobb csak velük az egekig elmegy az idő meg lersze az óránkénti pénz.

2018. ápr. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt bármi érdemlegeset írok, megjegyezném: tisztelet a kivételnek!

Megyeszékhelyen csináltam a középiskolát, és azt láttam, hogy a diákoknak egyszerűen nincs igényük arra hogy nyelvet tanuljanak, kivéve azokat akik továbbmenne a felsőoktatásba (bár közülük is sokan csak azért, hogy később ne legyen gond a diplomával). Beszéltem szakközepesekkel, szakmunkásosokkal, nagyon kevés olyan volt aki azt mondta hogy szívesen tanulna nyelvet, a többség véleménye kimerült a "minekaznekem?" kérdésben. Ebből lesznek aztán az olyan viccek, hogy a magyarok külföldön HANGOSAN beszélnek hogy megértsék őket.

Egyetem mellett pedig nagyon kevesen csinálnak nyelvvizsgát. Lehet hogy tényleg nincs jó nyelvérzékük (bár egy nyavalyás középfok nem sokkal nehezebb mint az érettségi), de inkább idejük és energiájuk nincsen, hogy nyelvet tanuljanak, plusz az oktatás sem túl acélos. Hacsak nem fizetnek be egy nyári szuperintenzív tanfolyamra aminek a végén egyből elmennek nyelvvizsgázni, akkor nagyon kevés esély van. Később ugyanez munka-család-stb. miatt. Ráadásul egy nyelvtudást használni kell hogy megmaradjon (elég jól tudom, gyenge felsőfokú orosztudást felejtettem el másfél év alatt), ami megint nem túl gyakori.

2018. ápr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!