Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokú nyelvvizsgára...

Angol középfokú nyelvvizsgára felkészülés?

Figyelt kérdés

Idén leszeretnem rakni a középfoku nyelvvizsgat, valamennyire megy az angol, ha valamit kerdeznek angolul megértem, írott szöveggel sincs gondom, viszont nem tudom milyen szinten állok, igazából sosem tanultam angolt, csak amennyi rámragadt játékokból, órákról stb :D

Néztem 40 órás tanfolyamokat de ez szerintem nem lenne ahhoz, hogy lerakjak egy nyelvvizsgát. Hogyan álljak neki? Keressek egy nyelviskolát, és ott kerdezzek erről? Esetleg valakinek valami vélemény?


2018. ápr. 13. 08:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is most szeretnék egy éven belül nyelvvizsgázni. Júliustól szeretnék magántanárhoz játni. Van egy osztálytársam, aki 5 hónap alatt a nulláról kezdve megcsinálta, és az ő tanárához fogok járni, ha vállal. Szerintem a magántanár hatékonyabb, mint a tanfolyam, mert így 100%- osan ki lehet használni az időt, és nem kell másnak a dadogását hallgatni. Egyébként heti egyszer járok mormonokhoz, akik ingyen adnak órát,és kb. cserébe annyi, hogy az elején meg a végén meghallgatsz egy imát meg a végén egy 2-3 perces lelki üzenetet. Ők általában Amerikából vagy esetleg Ausztráliából jönnek, szóval ha téged az a nyelvjárás érdekel, akkor nagyon hasznos. Én egyenlőre a kezdőkhöz járok, de ősztől szeretnék a haladókhoz járni, mert ők nagyon sokat beszélgetnek, és jó lenne egy jó kis beszédkészséget összeszedni, meg hát ugye a kezdő csoportban a sok nyugdíjas, aki csak beszélgetni jár oda meg okoskodni, sokkal lassabban lehet haladni.

Szóval én ajánlom, hogy menj el magántanárhoz, emellé pedig amennyiben van lehetőséget, keress külföldieket, akár interpalson, akár a környékeden.

2018. ápr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Itt megtudhatod, milyen szinten állsz:


[link]


[link]

2018. ápr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elvileg közép haladó szinten állok, kinéztem egy tanfolyamot ami 100 órás heti 2 4*45perces, a cosmopolitannal.
2018. ápr. 15. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!