Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz lenne egyszerre kettő...

Nehéz lenne egyszerre kettő idegen nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy rossz kategóriába raktam, de nem tudtam hova kéne írni. Én németet tanulok három éve. Jövőre, vagyis 7.-ben lehet felvenni az angolt. Nagyon sokan azt mondják, hogy hülyeség és csak összekeverném a két nyelvet. Tudom, hogy ez egy piszok jó lehetőség hiszen ingyen tanulnám az angolt és mellé folytatnám a németet is. Itt lakunk az osztrák határnál szóval nem lenne hátrány. Képzőművészetibe vagy nyelviskolába szeretnék tovább tanulni, ahol nem tudom melyik nyelv lenne hasznosabb. Tudom, hogy előbb-utóbb meg kéne tanulnom angolul legalább A1-es szinten. Attól viszont tényleg félek, hogy összekeverem a kettőt, vagy nem tudnám megtanulni (bár mindent meg lehet tanulni, csak akarat kérdése), illetve, hogy kiröhögnének érte. Szóval aki kettő vagy több nyelven beszél, mennyire nehéz? Érdemes lenne felvenni az angolt? Felvételinél számít valamit? Előre köszönöm az értelmes válaszokat!

2018. ápr. 22. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Így semmi probléma nincs vele, ha már a németet tanuld egy ideje. Emellett német után az angol sokkal könnyebb, fordítva jóval nehezebb lenne. Az angol nem annyira nehéz, csak kezdettöl rendesen kell foglalkozni vele.


Az angolt mindenképpen érdemes tanulni, mert ma már gyakorlatilag alapdolog. Bármilyen témában keresel infókat, angolul találsz használható dolgokat.

2018. ápr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag minden gimnáziumban 2 nyelvet tanulnak a gyerekek, mi itt a kérdés? Amúgy meg akinek jó nyelvérzéke van és szorgalmas, simán tud tanulni egyszerre több nyelvet hatékonyan.
2018. ápr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp vedd fel az angolt, amint lehet. Főleg, ha már évek óta tanulod a németet, nem fog bezavarni, nem egyszerre kezded, nem ugyanazokat tanulod. Gimnáziumban ez természetes. Persze, előfordul nálam is, pedig tanítok, hogy angol helyett németül (megálltam a nyelvvizsgánál a némettel, sokat felejtettem) jut eszembe egy szó, de hát olyan is van, hogy magyarul vagy dánul (kint éltem két évet) jut eszembe... :) Az angolra pedig nagyon nagy szükséged LESZ. Akkor is, ha Ausztria, akkor is, ha Magyarország, az angol elengedhetetlen, ha egy kicsit is nyitott szeretnél lenni a világra a későbbiekben. :) Ja, persze munkakeressnél is rengeteget számít.
2018. ápr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben én angol mellett németet tanultam, egyáltalán nem kevertem össze a kettőt. Még ha egymás után volt a két órám, akkor sem volt semmi gond. Őszintén szólva nekem jót tett, hogy második nyelvet (németet) kezdtem tanulni, jött egy kis változás, nem csak végre angol volt már (amit mivel annyi éve tanultam eléggé untam), és jó volt egy új nyelvet tanulgatni, meg több kedvem volt az angolhoz is. Szerintem nyelvet tanulni a legkönnyebb, úgyhogy ettől ne félj, hogy nehéz lesz.

Amúgy felvételinél nem számít. :)

2018. ápr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Nyugodtan vágj bele, a német után az angol tényleg nem nehéz, ám igen hasznos (saját tapasztalat).
2018. ápr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!