Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvben a módbeli...

Német nyelvben a módbeli segédigéknél hogy van a szórend a mondatokban?

Figyelt kérdés

Össze vannak keverve a szavak, és abból kell mondatokat alkotni. Nincsen hozzá sajnos semmi anyagom ami segíthetne nekem. Valaki tudna segíteni?


1. können, sprechen, du, gut, Deutsch

2. müssen, abfahren, mein Vater, morgen früh

3. können, nicht spazieren gehen, ihr, heute Nachmittag


14 db ilyen mondat van, de ha valaki ezt a hármat le tudná írni helyesen, az már rengeteget segítene, mert az alapján rájönnék hogy kell csinálni.


Köszönöm szépen előre is!!


2018. ápr. 25. 15:21
 1/5 mitev0 válasza:

1. du sprichst gut Deutsch (vagy gutes Deutsch attól függ, hogy határozószó vagy melléknév)

2. mein Vater muss morgen früh abfahren

3.heute Nachmittag könnt ihr nicht spazieren gehen

2018. ápr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítettél!!:)
2018. ápr. 25. 19:46
 3/5 grafno ***** válasza:
Du kannst gut Deutsch sprechen v kannst du gut Deutsch sprechen? Irnam az elsöre. Az 1es kihagyta a modbeli segediget(können)
2018. ápr. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 grafno ***** válasza:
A modbeli segedige mindig (itt) a 2. Helyen áll. Én tudok - ich kann. Pont mint magyarban. Nekem kell - ich muss. A kérdés meg mindig segedigevel történik. Tudsz te nekem segíteni? Kannst du mir helfen? A magyar tud hangsúllyal kérdezni. A német nem. Mindig igevel kérdezel. Egyszerű.
2018. ápr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Felírtam magamnam ezt a szabályt!:)
2018. ápr. 26. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!