Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek így meg tudok...

Szerintetek így meg tudok tanulni jobban angolul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jelenleg milyen szinten állok. Talán középhaladó.

Szeretnék jól beszélni, sajnos a munkám megkövetelné. De addig nem akarok business english tanfolyamra járni, amíg a hétköznapi társalgás sem megy.


Napi 3 órám van angolozni.

A bbc-n learning englishen intermediate szinten szoktam 2-3 leckét átvenni, emellett a nyelvtant átvenni újra, fokozatosan.

Kikapcsolódásként pedig napi 2-3 rész angol felirattal Sex és New York, ezt ajánlották, hogy sok phrasal verbs van benne.


Nem igazán magolom a szavakat itt, hanem szánok fél órát a memorizálásra, majd haladok tovább, és minden nap újra előveszem, átolvasom. Sajnos hiába magolom, nem marad meg.


2018. ápr. 29. 08:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem jó. De a memóriatechnikák és SRS még jól jönne neked, mint elméleti tudás.


Javaslom neked, hogy olvass utána a mnemotechnikáknak (nem írtam el), és az ANKI -nak, ami a Spaced Repetition System elven működik, és segít neked, hogy ne felejtsd el, amit már korábban megtanultál.


[link]

2018. ápr. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!