Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az Origo szóbeli nyelvvizsga...

Az Origo szóbeli nyelvvizsga milyen?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd júliusban elmenni szóbelizni hozzájuk érdeklődnék hogy mik a tapasztalatok.
2018. ápr. 29. 21:10
 1/10 anonim válasza:
Hali! Csak nem május 2.án mész szóbelire? mert én igen. egy kicsit fosok bár sokat tanultam.
2018. ápr. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
#1! Te lehet majus 3-an mesz, de kerdezo juliust irt.
2018. ápr. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
ja igaz. addig el se jutottam :) sorry
2018. ápr. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem nem sok nyelvérzékem van, de elsőre meglett. Egyáltalán nem nehéz, szerintem egy alap tudás pont elég. Az írásbeli viszont könnyűnek tűnik, de ahol tudnak ott lepontoznak rendesen...
2018. ápr. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Nekem elég friss tapasztalataim vannak,ugyanis április 6-án voltam náluk német középfokon. :)


Szóval bemész a terembe,mikor hívnak. 2 vizsgáztató fog szemben ülni veled,az egyik felveszi az adataidat (magyar nyelven),majd a számítógépen megjelennek az adataid,és miután ezeket átnézted és rendben találtad,megkezdődik a vizsga.

Először a számítólépen 3 dolgot kell tenned. Az 1.önálló témakifejtős részhez tételt kell "húznod" (a gépen 1-10-ig megjelennek számok,az egyikre rákattintasz), aztán a 2. az,hogy 2 kép közül választasz a képleíráshoz,majd pedig a 3. az,hogy a szituációs feladathoz is 1-10-ig választasz egy számot.

Ezután kérik,hogy mondj pár mondatot magadról,majd ezek alapján elindulnak egy vonalon,kérdezősködni kezdenek,hogy pl. miért van szükséged nyelvvizsgára. Érdemes az ilyen bevezető kérdésekre betanulni választ. ;)


Nyugalom,igazából ők fogják irányítani az egész vizsgát,ha látják,hogy valami nem megy,nem erőltetik. Barátságosan elbeszélgetnek veled,ha hibázol,nem fognak szemet forgatni. A vizsga alatt az egyik vizsgáztató folyamatosan írja a véleményét/pontokat,de ez téged ne zavarjon,én szinte észre sem vettem,mert a témára koncentráltam.


A lényeg az,hogy legyen minden témához néhány szuper mondatod,amit be tudsz vetni,ha talán rákérdeznek. Legyél udvarias és beszélj sokat,ne várd,hogy ők kérdezzenek,ha lenne még mondanivalód.


Sok sikert! :)

2018. máj. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm aki irt a kérdésemre. A szituációs feladatoknál mik lehetnek?
2018. máj. 1. 21:59
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet pl reklamáció egy étteremben,mert hideg a leves.

Szállást foglalsz le.

2018. máj. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A magnós feladat milyen volt? Könnyen megértettétek?
2018. máj. 3. 16:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Tisztán érthető volt. Egyébként meg ahol nem értettem a választ oda is írtam. A vérvételről, véradásról szólt. Pl.

Hány éves kortól lehet vért adni?

Milyen felteteleknek kell megfelelni?

Évente hányszor adhat a nő és hányszor a férfi?

Mikor nem lehet vért adni?

Milyen betegségekre lehet következtetni a vérből?

Ezek jutottak az eszembe, 2-3 éve vizsgáztam.

2018. máj. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. máj. 5. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!