Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha angoltanár szeretnék...

Ha angoltanár szeretnék lenni, milyen szintű angoltudással kell rendelkeznem, hogy menjen az egyetemen is?

Figyelt kérdés
60% körüli emelt érettségi vagy frissen szerzett B2 nyelvvizsga szintje megfelel annak a szintnek, hogy ne vesszek el az egyetemi tananyagban? Vagy nagyon le leszek maradva a többiektől?
2018. ápr. 30. 22:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Elég az alapok úgy 1000 szó.
2018. ápr. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
13%

ha anglisztika szakra akarsz jelentkezni, felsőfokú nyelvvizsga nélkül nem fogod tudni elvégezni.


angolszakon NEM a nyelvet tanuljátok, nehogy azt hidd.


oda azok járnak, akik már tudnak jól angolul.


ha nem érted mit mondanak a profok, nem érted a tiszta angol tankönyveket, akkor mégis hogy akarsz helytállni?!

2018. máj. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Felsőfokú nyelvvizsga nélkül jelentkeztem anglisztikára és köszönöm szépen, jól ment....ahogy egyébként a szaktársaim többsége is csak egy emelttel kezdte meg az egyetemet és ők sem bukdácsolnak. Nekem semmi problémám nem volt. Nyilván előfordultak ismeretlen szavak, de még mindig van olyan és szerintem lesz is...most gondolj bele, magyar vagy, ez az anyanyelved és még mindig tudnak mondani neked olyan magyar szavakat, amelyeknek nem ismered a jelentését. Értelemszerűen minél jobb a nyelvtudásod, annál könnyebb lesz, de középfokú nyelvtudással sem lehetetlen.


A felvételi követelmény egy emelt szintű érettségit ír elő, ez B2 szint és én úgy gondolom, hogy elég. Nem nyelviskola, nem nyelvtanulásra van kitalálva, de első évben még nyelvfejlesztő órák is vannak, (bár ez is biztosan egyetem függő, hogy hogyan épül fel a tanterv) és tapasztalataim alapján közben is rengeteget fejlődsz. Az első év végén különben is van egy kb. felsőfok szintű alapvizsga, amit teljesíteni kell.

2018. máj. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Osztatlan tanári

Angol és történelem szakos tanár

Ebben az esetben, mint angol szakos tanár mennyire különböznek az óráim egy anglisztika szakéval?

Köszönöm szépen a válaszokat😊

2018. máj. 1. 11:14
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az adott egyetem oldalán megtalálod a tanterveket.
2018. máj. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Esetleg valami személyes tapasztalat?
2018. máj. 1. 16:15
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
20 éve még a CPE mintájára proficiencynek hívták azt az első évben teendő vizsgát az egyetemen, többen inkább a hivatalos CPE-t választották, mert az iskolai az hírhedtebb volt.
2018. máj. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvesznek, menni fog! Bízzál magadban is, meg azokban is, akik úgy döntenek, hogy felvesznek. Tudják, mit csinálnak. Ha kevés vagy hozzá, akkor eleve fel se vesznek.
2018. máj. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedved utolsó! :)
2018. máj. 3. 20:47
 10/16 A kérdező kommentje:
Kedves*
2018. máj. 3. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!