Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan juthatnék egyről a...

Hogyan juthatnék egyről a kettőre? (német)

Figyelt kérdés
Végzős vagyok, hamarosan szakmunkásvizsga, és rájöttem kb fél éve hogy mi a jó fenét is szeretnék elérni, és hogy emellett mennyire elcsesztem az esélyeim.(bztam tanulni.) Egy ideje már próbálok minél többet fektetni német tanulásba, mert pár éven belül szeretnék kijutni németországba és munkát keresni, de nem akarok üres fejjel bambulni hogy most hogyan tovább. (ez az egyik célom amit el szeretnék érni) Amikor tudok németezek, a telefonom is németre állitottam, volt hogy napi 8 órát erőltettem, német filmeket nehezen, de találok. (persze egyik sem feliratos) német rádiókat hallgatok. Az ankival két, jobb esetben másfél hét alatt meg tudok tanulni kb 2-300 szót (maximum) de nem tudok egy mondatot sem összerakni. Töltögetek ki feladatsorokat, munkafüzeteket,(schritte) de nem tudok továbbjutni egy alsós szintjén sem. Német tanárról meg szó sincs, egy ideje szinte nem tanit és már igyis elég program miatt ment el heti 10 német. Ha mégis tart, akkor azt valamennyire még értem mert szinte alsós anyag és meg tudom oldani a feladatokat kis hibákkal. Tanfolyamokra meg nincs pénzem. Örülnék, ha a telefonom meg tudnám javittatni vagy egy cipőt venni. Fogalmazásokat is irtam, egyik katasztrófa a másik valamennyire elfogadható stb stb. Lassan 3 hónapja erőltetem de mikor nekiállok tanulni nem tudom mivel kezdjem mert már az elején belezavarodok és a végén már csak őrlöm magam. Tudom hogy minden kezdet nehéz, de egy nyelvnél ennyire nem hinném. Magamra támaszkodok, nincs egy németül beszélő ismerősöm se, aki segithetne nyelvtanulásban.(Egyedül nem nagyon tudok mit kezdeni ezzel csak ezt a folyamatot folytatni) Mit tehetnék? Esetleg, van valaki akinek kedve és ideje is van segiteni privátban?

2018. máj. 1. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Régi szöveg hogy a tanár nem tanít. Nekem határozott véleményem van afelől hogy a nyelvet manapság már otthon is meglehet tanulni mert minden fönt van a neten.


És abban sem hiszek hogy nyelvérzék kell hozzá. Ehhez kitartás és szorgalom kell. Kemény munka és nem a kifogások. Aki a nyelvérzéke miatt siránkozik az feladta és nincsen kitartása.


Én azt javaslom hogy egy pár száz szavas szókincset hozz össze, majd tanuld meg az összes nyelvtant az elejétől a végéig. Vagy ha egyszerre az összeset nem is, de legalább az 5 igeidőt tudd használni, meg ismerd a ragozásokat. Attól is függ hogy milyen munkakörben akarsz dolgozni. Ha nem akarod mesteri szinten használni, akkor a melléknév ragozást, az ein eine, kein keine...stb ragozását szard le.


Ami még fontos, hogy ha egy nyelvtant bemagolsz azt tudd is használni. Az kevés ha egy mondatalkotásra 2 percre van szükséged. Amíg nem tudsz reflexszerűen egy mondatot összerakni ne is haladj másik nyelvtanra.


Ezt tudom tanácsolni, ha segítség kell írj privátban :)

2018. máj. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a gáz, hogy tényleg szinte egy normális órát nem tartunk. Sok végzős programot beszélünk át, és vagy annyit hülyéskednek hogy, biztos érted....

és türelmem van hozzá meg minden, időm is (bár egy ideig nem most lesz) csak nem tudtam hogy milyen sorrendben haladjak azaz mivel kezdjek. És belezavarodok egyedül mert a szervezői képességem egyenlő a nullával. a nyelvtani alapfogalmakat se tanultam meg semennyire általánosban, mert annyira tanultam meg hogy megmaradjon a holnapi dolgozatra és kész,(mint szinte mindenki) de már régebben elkezdtem összeirni ezeket.

2018. máj. 3. 22:44
 3/3 A kérdező kommentje:
És az előbbit kiegészitve. Rendben, és köszönöm a ragozáshoz tartozó tanácsot.:D
2018. máj. 3. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!