Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsga "könnyebb"?...

Melyik nyelvvizsga "könnyebb"? TOEFL vagy IELTS?

Figyelt kérdés
C1-es szintet szeretnék elérni. Azért írtam a könnyebb szót idézőjelbe, mert sejtem, hogy kb ugyanolyan nehézségű, de esetleg valaki nem tudná összehasonlítani nekem, hogy egyiknél-másiknál mi az amire esetleg jobban rámennek, milyen főbb különbségek vannak köztük stb.?

2018. máj. 5. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Mert mihez kell? Ha csak egy C1es nyelvvizsga kell itthonra vagy EUba, akkor felesleges ilyen vizsgát tenni, mert majd 2x annyiba kerül, mint a többi, és 2 évig érvéynesek az eredményeik. Egyéntől függ, hogy kinek melyik a nehezebb, hát nézd meg, hogy miből állnak. A TOEFL kimondottan egyetemi felvételre van, az IELTS-ből van academic és general.
2018. máj. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor lehet a toefl lesz a nyero :) kulfoldi tovabbtanulashoz keri az egyetem, ezt a kettot fogadjak el meg cambridge-bol a legmagasabbat, de az kilove, mert tudomasom szerint 3 kozul az a legnehezebb
2018. máj. 5. 15:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

TOEFL az nagyon fer.

Az IELTS az zavaros.

2018. máj. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek mas a konnyebb.

Az a legnagyobb elteres a ketto kozott, hogy a TOEFL-ben a speakingnel egy gephez beszelsz, ami sok ember szamara frusztralo, fura. Nekem is ez a legnagyobb bajom igazabol vele, de en megis ezt a nyelvvizsgat valasztom, nincs mas valasztasom az egyetem miatt.

Nezz szet a peldafeladatok kozott. Azt javaslom, hogy vegezz el mindkettobol egy tesztet, es amelyik jobban sikerul, amelyiket konnyebbnek erzed, azt valaszd.

Youtubeon sok video van roluk, gondolom megerted oket, szoval ott is nezz szet ki mit ajanl.

Ha USA-ba akarsz menni, akkor ott a TOEFL-t preferaljak, Angliaban az IELTS-et. Europa tobbi reszen meg az egyetemtol fugg, de altalaban mindkettot elfogadjak. Tobbi kontinensrol nem tudok

2018. máj. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2018. máj. 9. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!