Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » JLPT N2-nek van "írásbeli"...

JLPT N2-nek van "írásbeli" feladatrésze?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem találtam olyat, hogy kimondottan lenne olyan része a vizsgának ahol neked/nekem kellene írni szavakat, mondatokat stb., de azért megkérdezem itt is valaki hátha csinálta már és tudja mi, hogy van.


Egyelőre még nem tervezem lerakni, talán jövő decemberbe leghamarabb, vagy ha nem is ezt, az N3-at mindenképp. (Majd meglátom hogy haladok.)

Igazából csak azért vagyok kíváncsi rá, hogy fektessek-e kimondottan "sok" időt a Kanjik írásába vagy sem.



2018. máj. 10. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, van írásbeli része, illetve csak írásbeli része van. Nem kell olyan, aki csinálta már, csak el kell olvasni a vizsga leírását, mindent leírnak róla, erre is válaszolnak. Minek akarsz japánul tanulni, ha nem tudsz írni az adott nyelven?
2018. máj. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mármint direkt azért raktam ""-ek közé az írásbeli szót, mert nem a szokásos írás-szóbeli részére vagyok kíváncsi, hanem, hogy az írásbeli részén belül van-e olyan "írásbeli" (nem tudok rá jobb szót) része, ahol külön mondatokat illetve szavakat kellene leírnom japán karakterekkel. Azt tudom, hogy az N4-N5 szinteken nincs, tehát csak karikázgatós/választgatós feladatok vannak, N3-ba pedig nem vagyok biztos.


Mármint tényleg, próbáltam a lehető legvilágosabban fogalmazni, nem tudom, hogy, hogy nem ment át.. vagy csak nem olvastad el.


Egyébként tudok angolul.


Van szóbeli része, hogyha valaki complex nyelvvizsgát szeretne, amennyire én tudom, de esetleges munkavállalásnál ált. nem érdekli őket, csak a legalább N2-es képesítés. (Legalábbis én ezt olvastam)

2018. máj. 11. 01:31
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincsenek produktív feladatok a tesztben egyáltalán, ezt jól láttad. Értettem, hogy mit akartál, nem fogalmaztál rosszul, csak hát rossz helyen raktad fel, nem esélyes, hogy itt sokat tudjanak az emberek erről, és a vizsga Q&A oldalán le van írva minden. Csak multiple-choice van.


Van optional szóbeli része? Na erről akkor egy source-ot légyszi, mert én eddig úgy tudtam teljes meggyőződéssel, hogy nincs, és minden, amit találtam vele kapcsolatban, ezt mutatja.

2018. máj. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]


Itt láttam, de nem tudom, hogy mennyire legit-e egyébként.


"A japán nyelvvizsgát Magyarországon a Károli Gáspár Református Egyetem Japanológia Tanszéke tartja, a vizsgahelyszín a teremkapacitás értelmében változó. Évente csak egy alkalommal van lehetőség vizsgázni, minden év decemberében. A nyelvvizsga csak írásbeliből áll, nincs szóbeli része, de lehetőség van szóbeli vizsgarészt is szerezni, így komplex nyelvvizsgának elismertethető."

2018. máj. 11. 11:07
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm akkor. :D
2018. máj. 11. 11:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez wikipédia. Semmit nem találtam a témával kapcsolatban, ez egy írásbeli vizsga. Ennek megfelelően ha akkreditálni akarod Magyarországon, akkor csak írásbeliként kapod meg, nem pedig komplexként, szóval NEM érvényes nyelvvizsgaként egyetemi felvételikor vagy diplomaszerzésnél. Are you fucking kidding me, ez az ország nevetséges a nyelvviszgaszarozásával együtt. Azt tanácsolják, ha az országban akkreditált nyelvvizsgát akarsz japánból, akkor a Rigó utcára kell menni vagy emelt érettségit kell belőle tenni.
2018. máj. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jó, én egyébként sem terveztem rakni szóbelit, ha elég az írásbeli is, nem érint csak gondoltam megemlítem, hogy olvastam valahol.


Tehát a JLPT addig nem "államilag elfogadott" amíg nem megyek be vele a Rigó utcába, vagy nem csinálok felsőfokú érettségit belőle? :D

Tényleg kész vicc ez az egész akkor. Bár nem mintha a felvételimhez kéne.

2018. máj. 11. 15:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Elfogadott lesz, csak nem lesz komplex (C típusú), hanem "írásbeli" lesz, ami a tanulmányokhoz nem elég. Pedig a vizsga úgy van elkészítve, hogy a mért készségek alapján biztosítaná, hogy a beszédkészséged és a hallott szövegértésed is a szintnek megfelelő (ez a módszer megkérdőjelezhető mondjuk, de hivatalosan ilyen a vizsga), hasonló, minthogy nem kell neked írni egy kanjit se, mégis arról kapsz papírt, hogy ismersz kb. X darabot közülük. Elég gáznak találom, hogy a nemzetközileg elfogadott nyelvvizsgát itthon csak egy félnek veszik mindenképp.


A Rigó utca alatt a nyelvvizsgaközpontot értettem, szerveznek

komplex japán nyelvvizsgát, ami Magyarországon elfogadott.


Sok sikert a vizsgához, kénytelen leszel sok kanjit tanulni, ha sikeres akarsz lenni rajta, dehát ez a nyelvvel együtt jár.

2018. máj. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi. :D


A kanji tanulással nincsen problémám, elég egyszerűen megy SRS módszerrel. (2,5 hónapja minden nap tanulom és most járok 300-nál, + 800 szó körül amit kitudok olvasni, ha ebből a 300 kanji valamelyikéből tevődik össze)

A nyelvtan része lesz az, ami nehezebben fog menni, de ahogyan olvastam, 7-800 kanji fele, már elkezdhetek "lightosabb" dolgokat olvasgatni, szóval a Jisho.org + pár oldal segítségével csak belém ragad egy része a nyelvtannak, ugyanúgy mint ahogyan az angolnál. :D


Egyébként igen, én is meglepődtem, hogy se szóbeli se "írás" része nincs a nyelvvizsgának.

2018. máj. 12. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!