Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ritka nyelvből érettségizők!...

Ritka nyelvből érettségizők! Melyik nyelvet választottátok és miért? Milyen szinten vizsgáztatok/vizsgáztok belőle?

Figyelt kérdés

Egy jövő évi kutatási projektemhez írtam ki a kérdést, csak azért most, mert most érettségi szezon van, és mire elkezdődne az októberi, már el kell, hogy készüljön.

Ha négy éve tudtam volna, hogy lehet tenni hollandból érettségit, letettem volna azt is minden más mellett, hiába nem volt a sulimban. Még bele is tudtam volna számíttatni az egyetemi felvételimbe ide Hollandiába. Most, hogy itt vagyok, már megvannak az itteni lehetőségek, de nem ez a lényeg. Ti, akik angolon és/vagy németen kívül választottatok egy ritkább (élő) nyelvet (és itt nem a franciára, a spanyolra vagy az olaszra gondolok, hanem a többire. Talán az orosz is még határeset, bár azt sem választhatják ma túl sokan), miért választottátok azonkívül, hogy azt tanultátok az iskolában? Miért pont azt a nyelvet választottátok? Mivel ezek közül a nyelvek közül nem mindegyikből van minden évben vizsga, mert nincs minden évben jelentkező, tudtatok/tudtok-e eleget gyakorolni rá?



2018. máj. 11. 11:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ukrán nyelvből érettségiztem, mert anyanyelvi szinten beszélem. A családom nagy része kinn él, mivel közel lakunk a határhoz gyakran megyünk ki Ukrajnába, bőven tudtam gyakorolni.
2018. máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!