Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol párbeszédek. Kaphatok...

Angol párbeszédek. Kaphatok segítséget az ötletelésben?

Figyelt kérdés

Angol gazdasági középfokú nyelvvizsgára készülök.Jelzem,hogy még az elején járok.


1. Start a new catering (restaurant,inn,hostel etc.) business.

Ez arról szól,hogy a bankban vagyok ,hogy kölcsönt vegyek fel,és a menedzsert meg kell győznöm,hogy az üzleti ötletem profitképes,van rá kereslet,meg van a megfelelő szaktudás ,és végeztem piackutatást is.


Ötletem: Egy étterem nyitása catering szolgáltatással. A célpiac az egészségtudatos emberek lennének ...arra gondoltam,hogy üzleti konferenciákra,business meetingekre szállítanék ételeket,italokat ,de ott meg már nem feltétlen jó ötlet rámenni az egészséges életmódra...

Ezt nem tudom,hogy hogyan tervezzem meg....


2. A (food processing /agricultural) company you work for is launching a new product .

Itt pedig a csomagolásról,márkázásról,potenciális célpiacról és hirdetésről,promócióról lenne szó . Nekem kell ezeket megterveznem ,és megbeszélnem a másik féllel,aki a kollégám.


Nem tiszta ,hogy ez a food processing company mit is takar .


Bármilyen segítséget megköszönök!


2018. máj. 11. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez valamiféle házi feladat?

Nem gondolom jó ötletnek, hogy egészségtudatos embereknek indítanál éttermet. Ezzel nagyon lecsökkented az egyébként is alacsony vevőkörödet. Ezt inkább úgy kell eladni, hogy a hagyományos szolgáltatásokon túl még ebben meg ebben lesz kiemelkedő.


Igazából helyedben vagy valami nagyon földhöz ragadt témát választanék (pl. pizzázó, online rendeléssel) vagy szándékosan abszurdat (pl. tojásrántotta kifőzde, ami csak strucc tojást használ). Az első azért jó, mert sablon, viszont unalmas. Az utóbbi előnye, hogy frappáns fordulatokat tudsz belevinni a párbeszédbe; pl amikor azt magyarázod, hogy miért strucc és nem emu tojásokra alapozol. A nyelvtudást ez utóbbi jobban mutatja.


A második feladatban feldolgozóipari cégnél vagy. Pl. halkonzerveket állít elő és most egy új halfajtával vagy konzervvel próbálkoztok. Itt mehetne a duma arról, hogy az eddigi gyorsnyitó nélküli konzerves doboznál miért lesz jobb az új.

2018. máj. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A 2.feladatnál azt találtam ki,hogy a vállalat organikus ,egészséges gyümölcsöket dolgoz fel ,és kooperálok farmokkal,akik ennek megfelelően termelnek. A zöldségek,gyümölcsök a vállalat boltjaiban vannak árusítva ,a tudatos vásárlóknak.

új terméknek pedig egy juice-t találtam ki ,vagyis ez egy helybeni szolgáltatás lenne,hogy a vásárlók kiválasztják a boltban a gyümölcsöt,és helyben abból készül a juice nekik.



Tudom,meg értem mire gondolsz...hogy ők nem egy biztos célpiac....de ha elsőnek ez az ötlet ugrik be,hogyan lehetne ezt az ötletem picit átformálni,hogy használható legyen?

Ehhez kapcsolódóan még azt is ki kell találnom ,hogy egy új ügyféllel milyen üzletet kössek. Bemutatom neki a vállalat profilját....

2018. máj. 11. 15:27
 3/4 A kérdező kommentje:
de lehet hogy félreértelmeztem az egészet...mert élelmiszerfeldolgozó,,,lehet csak egyféle zöldséget dolgoz fel..nem pedig többet ??
2018. máj. 11. 15:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon is jo otlet az egeszseges kaja kivivese cegeknek, ha nem egy esti osszejovetel, hanem pl. egy delutani konferencia. Kulfoldon nagyon raalltak az egeszseges eletmod hirdetesere, foleg munkahelyek. Nem kell elpunyult, asitozo emberek egy tele cukros vagy pizzas konferenc utan. A gyuleseken is mar van valasztek, pl. a veganoknak is.

Amugy mikor azt irjak, hogy “refreshments will be available,” akkor azok “frissitok “, nem zabalas ossze-vissza.

2018. máj. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!