Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes ez az angol mondat?...

Helyes ez az angol mondat? Lehet így mondatokat alkotni?

Figyelt kérdés

I would like to arrive in the next week, and i am planning to stay for 5 nights.


vagy


I will arrive in the next week, and i am planning to stay for 5 nights.


Tehát összetett mondatoknál lehet 2 különböző igeidőt használni? Mert igazából csak az 5 napot terveztem, el azt nem hogy mikor lesz az érkezés.


2018. máj. 11. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem mindkét forma helyes, de nem in the next week, hanem csak simán next week.
2018. máj. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írja, de én még annyit hozzátennék, hogy a két mondat között lényegi különbség van: "akkor szeretnék érkezni" vs "akkor fogok érkezni"! Nem mindegy, hogy melyiket akarod mondani.
2018. máj. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A will-es a jobb szerintem a te kontextusodban.
2018. máj. 12. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na igen, szeretnel vagy meg fogsz erkezni jovo heten?



I would like to arrive during (the) next week, and I am planning to stay for 5 nights.


I will be arriving during (the) next week, and I am planning on staying for 5 nights.


Tobbfelekeppen lehet mondani.

2018. máj. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen azért kérdeztem, mert pl. ha egy konkrét hotel-nek írunk szobafoglalást hogy van-e olyan szoba, és hogy mennyibe kerül.

Tehát ha nincs, akkor nem fogok jövőhéten érkezni, ha van megfelelő szoba csak akkor. Szóval azért gondoltam hogy jobb az "érkeznék" mint az érkezni fogok, mert ha nincs szabad szoba, akkor nem fogok(vagy nem biztos) megérkezni.

2018. máj. 12. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!