Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van-e jogi akadálya hogy...

Van-e jogi akadálya hogy nyelviskolát alapítsak és olyan nyelven is tanítsak amiről nincs tanári végzettségem?

Figyelt kérdés
Angol tanár vagyok, emellett rendelkezem német C1, francia C1 nyelvvizsgákkal valamint TOPIK II 4-es szintű koreai nyelvvizsgával. A franciát és a koreait úgy hiszem oktathatnám iskolai keretek között is, magándiákjaim eddig is voltak, azonban nem tudom jogilag akadályba ütközik-e. Ha esetleg tudtok erről bármit megköszönném a válaszotokat :)

2018. máj. 13. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem ütközhet akadályba, jónéhány nyelviskola anyanyelvi tanárokat alkalmaz, annak ellenére, hogy tanári végzettséggel nem is rendelkeznek. Nem lenne reális, hogy 4 tanári végzettség kelljen ahhoz, hogy több nyelvet oktathass. Illetve az eszperantó nyelv oktatása is olyan népszerű, pedig nekik aligha lehet tanári végzettségük, legalábbis nem ,,eszperantó'' szakon. Főleg ennyien.
2018. máj. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, valami hasonlót gondoltam én is. Előbb marnám meg magam mintsem újra végigtáncoljam ezen nyelvek miatt az egyetemet :D
2018. máj. 13. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!