Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Légyszíves írjátok már le 12...

Légyszíves írjátok már le 12 szónak az E/3, Präteritum és a Perfekt alakját vonzattal eggyütt? A végére azért raktam? Jelet, mert így engedte ki írni. Elnézést kérek a helyesírási hibákért.

Figyelt kérdés

Angst haben vor

sich auskennen

sich beschäftigen mit

sich freuen über

sich kümmern um

lachen über

s. melden

schimpfen

teilnehmen

träumen ( von + Dativ )

verstehen

warten auf



2018. máj. 13. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Nos, ehhez a kérdéshez meg kellene tanulni a Prät és a Perf. képzését. És még a vonzatokat is!!!!

Vagy egyszerűen veszel a kezedbe egy szótárt, és megnézed. Igénél a zárójelben első alak a Prät, második a Perf, a segédigével együtt. Az elsőt és az utolsót leírom, kb. így kellene a többit is. Nem tudom, ismerős-e, hogy ez az E/3. alak.


Angst hatte vor+Dat. - félni valamitől/valakitől

hat Angst vor+Dat gehabt (ezt pedig nem igazán használják, sztem csak nyelvtani feladatban fordul elő)


wartete auf+Akk - várni vmire/vkire

hat auf+Akk gewartet

2018. máj. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

# 1/1 ->

"hat Angst vor+Dat gehabt (ezt pedig nem igazán használják, sztem csak nyelvtani feladatban fordul elő)".


Oh doch; eine kleine Berichtigung:


NUN..... Bei Kommentaren von Lehrern sind einige problematische Punkte nicht zu übersehen:

Im mündlichen Sprachgebrauch nehmen wir statt Präteritum häufig das Perfekt.


Würdest du auf dem deutschen Sprachgebiet leben, sollte das dir geläufig sein.

2018. máj. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sich auskennen


hat s. ausgekannt


kannte sich aus -

2018. dec. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sich beschäftigen mit


Hat sich beschäftigt (mit)


Beschäftigte sich (mit) -

2018. dec. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!