Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek a nyelvvizsgára?

Hogyan készüljek a nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Végigvittem egy tanfolyamot, külön-külön minden szükséges nyelvtant tudok (legalábbis eddig úgy tűnt), azonban most, hogy már a középfokú nyelvvizsgára kezdtem el konkrétan készülni, kiderült, hogy s.gghülye vagyok az angolhoz.

A nyelvtani részeket nem ismerem fel, a szókincsem elég gyatra.

Eléggé kétségbe vagyok esve, mert a nyelvvizsga felkészítőig simán eljutottam, de most... :-(

Olyan, mintha visszafejlődtem volna és tényleg semmit nem tudok megoldani, vagy akár egy egyszerű levelet megírni.


A kérdésem: hogyan kell átfogóan tanulni? A lappangó szókincsemet hogyan élesszem fel?


2018. máj. 29. 16:00
 1/2 anonim válasza:

Szia! Meg kell tanulnod, hogyan lehet könnyen tanulni, és sima ügy lesz. Angolból felsőfokúm van, most a német középre készülök. Aztán majd franciát szeretnék (azért írom, hogy lásd közöm van a témához).

A nyelvtan szabályokat olvasd el, de nem muszáj megtanulnod őket. Helyette inkább írj rengeteg mondatot az adott szabály szerint. Tehát ha van egy folyamatos múltad, akkor mind az állítást, tagadást és kérdést is gyakorold be 3-5 példamondattal. I was painting all day long. I wasn't ... Was I ...? Fontos, hogy hangosan felolvasd mindegyiket!

Aztán, én szavakat úgy szoktam tanulni, hogy példamondatokat írok, amikben szerepelnek.

Tanulj meg angolul gondolkodni. Mindenhol ezt írják, csak azt nem, hogyan. Nos, az előbbi módszerekkel. Minél többet ismétled az adott nyelvtani részeket -mind írásban, mind hangosan -, annál inkább beléd rögzül, és majd azon kapod magad, hogy nem kell gondolkodnod hogyan formáld a mondatot, milyen szót rakj a másik után.

Nézz sorozatot. Film is jó, azonban egy sorozat, vegyük például a Castle-t, alapvetően bűnügyekre fókuszál, tehát rengetegszer hallod majd ugyan azokata szavakat, ergó megmaradnak. Egy filmet viszont egyszer nézel meg. Érted az összefüggést. Angolul nézd, angol felirattal amikor már megérted az alap mondatokat, addig pedig magyar felirattal.

Esetleg megnézhetnél angol ingyenes alapozó kurzusokat (nézz körül itt: www.udemy.com), van pár jó, de ne fizess be szerintem egyre sem, hisz autodidakta módon is megy ez.

Aztán; olvass középhosszú, hosszú cikkeket változó témákkal. Amely szavakat nem ismered, rákeresel fordítóval. Teljes mondatok fordítását hanyagold, és szavak fordításánál szintén helyezd háttérbe a translate.google.com-ot, tapasztalataim szerint a dictzone.com a legjobb.

Esetleg ha szoktál youtubeozni, akkor kövess be pár angol nyelvű csatornát, nem is gondolnád mennyit lehet tanulni csak abból, hogy nézed nap mint nap őket. Pl: The Infographics Show (minden téma), Project Diaries (kertészkedés), PictureFit (edzés), én őket szeretem nagyon.

Összegezve: rengeteg írás és olvasás a nyelvtani részeket tekintve; sorozat nézése; cikkek/rövid könyvek olvasása; videónézés.

Remélem segítettem, írj rám ha kérdésed lenne :)

2018. máj. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nagyon sok jó ötletet adtál! :-)
2018. máj. 30. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!