Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Bármilyen tapasztalat, észrevé...

Bármilyen tapasztalat, észrevétel IELTS nyelvvizsgával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Angol komplex B2-re készülök, kérlek írjatok amit tudtok! Miben jobb mint a többi, miben nehezebb, másabb stb. Köszönöm előre is!:)

2018. jún. 4. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem saját tapasztalat, de a férjem csinálta, és én is gyakoroltam rá, idén akarok majd felsőfokút tenni. Ami tetszik benne, hogy életszerűek a szövegek. Ami kicsit ijesztő, hogy a vizsga során igazából minden szinten végigmész, így a nehezebb feladatoknál úgy érzed, hogy hú de nehéz, holott a középfokhoz ezt még nem kell tudnod, vagy nem teljesen. A hallgatásos feladatoknál néha a feladat megoldása nehéz, holott lehet, hogy a szöveget jól érted. És csak egyszer hallgathatod meg, ezért nehéz mindent megjegyezni, és közben, utána kitölteni. Előnye, hogy tényleg azt mérik, hogy mit tudsz, milyen szinten vagy.
2018. jún. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Igazából még csak 15 éves vagyok, és nagyon jól jön minden ilyenfajta komment, mert elég tapasztalatlan vagyok ezen a téren:( köszönöm mégegyszer, és sok sikert magának!
2018. jún. 4. 22:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az IELTS nem 1 szint hanem bármi kisűlhet belőle...

Pontoznak 1-9 között ezt hívják band scsore-nak, ez ha 5.5-6.5 között van akkor B2-nek felel meg:

[link]


Bizony elégfurcs ez hogy a teljesen kezdők és a felsőfok felettiek ugyanazon feladatok alapján méretnek meg.

2018. jún. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen ezt közben én is felfedeztem, köszönöm a választ :)

Azt hallottam még, hogy a hallásértésnél csak egyszer lehet meghallgatni a szöveget. Ez igaz? És ha igen, nagyon befolyásolja a válaszadást?

2018. jún. 5. 08:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy csak egy kérdés, 15 évesen miért ilyen jellegű nyelvvizsgára mész? Ielts, toefl-t értem rajta, amik inkább a külföldi továbbtanuláshoz, elhelyezkedéshez szükségesek, ahhoz hogy magyarországon elfogadják honosíttatnod kell pluszba, a külföldi elfogadás meg 2 éven belül elévül. És sokkal többe kerül, meg nehezebb is mint például egy euro vagy egy telc. És ha úgy döntesz hogy külföldön mennél egyetelmre például, akkor pont csinálhatod újra. Ha kifejezetten tudod hogy b2-t akarsz és azon a szinten vagy, nem kell semmi konkréthoz csak az érettségi pontokhoz meg hogy legyen, akkor szerintem nem érdemes ieltset csinálni.
2018. aug. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!