Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akkor is visszaigényelhetem...

Akkor is visszaigényelhetem az első nyelvvizsga díját, ha van egy nyelvvizsgával egyenértékű érettségim, amit nem térítettek meg?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt tettem angol emeltet, az ugye középfokú nyelvvizsgának számít. Most voltam angol felsőfokún, sikerült, és azon gondolkozom az angol felsőfokúm után visszakérhetem e most a pénzt.

2018. jún. 8. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Visszakérheted természetesen. Nekem van már nyelvvizsgám (nem érettségivel szereztem), de évekkel ezelőtti, és a 2018-as ELSŐ nyelvvizsga költségeit én is visszaigényelhetem, mert idén ez az első.
2018. jún. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: Igen, visszaigényelheted.


[link]


Ajánlom figyelmedbe a "nyelvvizsgával egyenértékű emelt szintű idegen

nyelvi érettségi vizsga" opciót.


---


Előző: Nem, ez nem így van. Ha van már egy nyelvvizsgád korábbról, akkor nem igényelheted vissza az új nyelvvizsgád árát, hiába 2018-ban teszed le. A visszaigénylés az első sikeres nyelvvizsgára van, nem a másodikra, nem a harmadikra, nem a sokadikra.

2018. jún. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, de újraolvastam és valami nem világos:


"Évekkel ezelőtt tettem angol emeltet, az ugye középfokú nyelvvizsgának számít. Most voltam angol felsőfokún [...]"


Az angol emelt érettségi az nem ugyanaz, mint az angol felsőfokú érettségi? Te nem a középszintűt tetted le évekkel ezelőtt és most az emelt szintűt? Mert amit írsz abból az derül ki, hogy kétszer megcsináltad a felsőfokú érettségit, amit nem teljesen értek.


A helyzet tisztázásaképpen:


Angol közép szintű érettségi = kb. az alapfokú nyelvvizsga (B1) szintje, de nem válthatod be nyelvvizsgára

Angol emelt szintű érettségi = középfokú (B2) angol nyelvvizsga

2018. jún. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"amit nem térítettek meg"

Ennek azért fuss neki még egyszer. :-) Valójában az az érettségi is nagyon sok pénzébe került az államnak, de ezt veled nem fizettették ki. Sokkal többe, mint egy nyelvvizsga. Persze, hogy nem térítették meg külön, ha ki sem fizetted. Eleve ugyanabból a közpénzből fizették, amiből a nyelvvizsgadíjakat megtérítik.

(Értem, hogy mit akartál mondani, de azért érdemes elgondolkodni, hogy milyen szavakat használunk, és mit jelentenek.)

2018. jún. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hiába pontoztok le, ennyi erővel szóljatok az összes nyelvvizsga központnak, diákszövetkezetnek és mindenkinek, aki lehozta ezt a hírt, mert mindenhol azt írják, hogy akkor is visszaigényelhetem az idén szerzett nyelvvizsgám árát, ha korábban szereztem már nyelvvizsgát! Akkor most hogy is van ez???
2018. jún. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

#2 be is linkelte a megfelelő dokumentumot, de nem helyesen értelmezte. A 4. oldal tetejét kell nézni: a 2018. jan. 1-jét követően megszerzett első nyelvvizsgáról van szó.

Tehát visszaigényelhető. (#4 voltam)

2018. jún. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Javaslom , hogy menjetek be és kérdezzétek meg akkor a nyelvvizsga irodákat, ha nekem nem hisztek.


Ez a visszafizetés annak az ösztönzésére jött létre, hogy az egyetemi hallgatók letegyék végre a nyelvvizsgát, mert nagyon sok embernek emiatt ragadt be a diplomája a rendszerben. Gondolom a hírekből hallottatok már róla? Ha valakinek már van régebbről nyelvvizsgája, akkor annak miért fizetné vissza a kormány a második nyelvvizsga díját? Mi ebben az üzlet neki? Direkt ki is van emelve, hogy az "első sikeres komplex nyelvvizsga" után jár a támogatás, nem a második és sokadik után. Azért vezették be a 2018 eleji korlátot, hogy a régebben már megszerzett nyelvvizsga díját ne tudják utólag visszaigényelni az emberek, gondolom ez okozza a bonyodalmakat értelmezésileg.

2018. jún. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#1-#2.


Köszönöm a válaszokat



#2-#3

Gondolom ugyanaz egy válaszadó vagy.

Kicsit belekavarodtál pedig a 3. commented végén helyesen összegezted a helyzetet. Két dologról van szó, érettségiről és nyelvvizsgáról. emelt érettségit tettem régen (ami középfokú nyelvvizsgát adott), most pedig felsőfokú nyelvvizsgát (nem érettségit) tettem, erről volt szó. Olyan nem létezik, hogy felsőfokú érettségi, felsőfoknak csak a nyelvvizsgát hívják.


#4-es


Nem tudom, hogy jött ide ez az amúgy egészen gazdaságpolitikainak tűnő dolog egyáltalán, de az érettségit az iskolák szervezik, az iskolák pedig ugyanakkora költségvetéssel dolgoznak érettségi időszakban és azon kívül is, így közvetlenül az érettségibe nem mondanám, hogy közpénz kerül. A jelentkezési díjat pedig azért számolják fel, hogy fedezze a bürokrácia költségeit. De egyáltalán mi a célod ennek a felhozásával? Csak okoskodni szerettél volna, vagy sajnálod az oktatásügyi minisztérium dolgozóit, netán az adófizetőket? Előbbire tippelnék lol.



#7


Abszolút ez hangzik logikusnak, de a belinket dokumentum alapján tényleg értelmezhető úgyis a szöveg, hogy 2018 elejétől számítva első nyelvvizsga.



Az én esetemet pluszba bonyolítja, hogy nemcsak az egyértelmű, hogy 2018 elejétől, vagy valaha volt 1. érettségi, de az se egyértelmű, hogy az érettségi mint előző nyelvvizsga megfoszt e a lehetőségtől.

2018. jún. 10. 13:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Euro: "akkor is jár a visszatérítés, ha már rendelkezel egy alacsonyabb szintű, vagy más nyelvből szerzett vizsgával"

[link]


Eduline: "A legfontosabb, sok nyelvtanulót érintő szabály: nemcsak azok kaphatják vissza a 2018. január 1-je után megszerzett nyelvvizsga díját, akik most először szóbeliztek-írásbeliztek sikeresen, hanem azok is, akik már rendelkeznek alacsonyabb szintű vagy más nyelvből szerzett bizonyítvánnyal."

[link]


BME: "A 2018. január 1. után letett első sikeres nyelvvizsga díját téríti vissza az állam, tehát a rendelet azokra is

vonatkozik, akik 2018 előtt már szereztek nyelvvizsgát."

[link]


Bocsi, többet nem fogok belinkelni, de szerintem érthető. Azért nem fogok bemenni a nyelviskolához, hogy elmondják ugyanazt, ami a honlapokon is szerepel. Most ezt magyarázzák meg azok, akik szerint csak életünk első nyelvvizsgájára vonatkozik a lehetőség. Köszi.

2018. jún. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9: De mindig van, akit meglep, hogy egy szöveg azt jelenti, amit jelent, és nem az ellenkezőjét. :-)
2018. jún. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!