Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kb a magyarok hány százalékána...

Kb a magyarok hány százalékának lehet c1es nyelvvizsgaja?

Figyelt kérdés
A nyelv nem számít. Szóval mindegy miből csak legyen. Hány százalék lehet?
2018. jún. 8. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez alapján kevesebb, mint 2% (nyilván ez az érték tovább csökken, ha figyelembe vesszük, hogy itt nem a nyelvvizsgázókat, hanem a nyelvvizsgákat vették számításba, ergo lehet, hogy valaki többször is szerepel, ha több nyelvből van nyelvvizsgája).

Nem tudom, hogy mi a módszertan, amivel dolgoznak, ez alapján nem derül ki, hogy mi van azokkal, akik 2008 előtt szereztek felsőfokút; beleszámítják-e azokat, akik az érettségi/diploma megszerzésével ugyan nem szereztek nyelvvizsgát, de egy azzal egyenértékű papírt igen; mi van azokkal, akik esetleg külföldön, vagy Magyarországon nem akkreditált központnál nyelvvizsgáztak... etc. De mindent összevetve első ránézésre reálisnak tartom ezt a 1,5-2%-ot. Én látatlanban 5%-ra tippeltem volna.

2018. jún. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
nekem most jön meg a c1 bizim 4 hét múlva:D
2018. jún. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

294 412 nek

vagyis kb 2.9%-nak

2018. jún. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Első:

Nagyon köszi. Jó statisztika. Én jóval többre számítottam, főleg hogy ebben minden benne, így például egy francia c1 nagyon ritka. Kár hogy nincs nyelvre bontott.

2008tol 2011ig mi volt ez a sok alapfokú nyelvvizsga?

2018. jún. 8. 17:20
 5/10 A kérdező kommentje:
Isaura ez az adat honnan van?
2018. jún. 8. 17:22
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

[link]


Itt találsz még pár statisztikát, a leggyakoribb nyelvek (angol, német, francia) le vannak bontva szintek szerint is.


A sok alapfokút annak lehet (szerintem) betudni, hogy a munkáltatók a 2000-s évek elején/közepén kezdték el megkövetelni a nyelvtudást, és egy időben az azt igazoló dokumentumokat. A másik ok az lehet, hogy bizonyos munkakörökben (jellemzően a közigazgatásban) különféle pótlékokat adnak a nyelvvizsgákért, és vannak, akiknek megéri megcsinálni a többletjövedelemért akár egy alapfokút is. Viszont ma már ugye kötelező a nyelvvizsga megléte a diplomához, oda nem fogadják el az alapfokot, így nyilván, aki diplomázik, már rendszerint rendelkezik egy középfokúval, így nincs szüksége a későbbiekben sem alapfokúra. De mondom, ez pusztán spekuláció, nem tudom pontosan, mi lehet az oka.

2018. jún. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Megneztem a többit is. Én durván túl becsultem a nyelvvizsgak számát, ha csak az angol felsőfokút nézem abból is alig van. Szóval az, hogy valakinek 2 felsőfokúja legyen az meg már már ritkaság főleg ha az angol mellett nem a német van.
2018. jún. 8. 18:05
 8/10 A kérdező kommentje:
Meg még az érdekes, hogy ezek vajon csak a komplex vizsgák száma vagy például az is benne van hogyha valakinek csak az egyik fele van meg, illetve ha két részletben szerzi meg akkor az 2nek számít? Mert ha ez nem csak a komplex akkor még rosszabb az arány.
2018. jún. 8. 18:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem elég sok ismerősöm van, akinek 1 db felsőfokúja minimum van angolból vagy egyébként azon a szinten lenne csak nem ment el nyelvvizsgázni, szóval a statisztikára ebből a szempontból nem igazán lehet adni, hogy mutatná az ország nyelvtudását, kicsi az 1-2% szerintem.

Gimibe nálunk pl. az osztályban utolsó évben kb. majdnem mindenkinek volt legalább 1 felsőfokúja vagy tervezte, hogy majd leteszi, én is még gimiben tettem le a 2 felsőt.

A középfokú nyelvvizsga viszonylag több, mivel a diplomához meg sok helyre már az is elég illetve az még viszonylag jobban megcsinálható azoknak is, akiknek a nyelvtanulás picit nehezebben menne.

Alapfokú ma már nem ér túl sokat, maximum ált. iskolában éri meg tudáspróba szintjén letenni.

És ami a lényeg, hogy nem biztos, ha valakinek van papírja jól tudja a nyelvet és egy anyanyelvi környezetben megállná a helyét.

2018. jún. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Már benne van.
2018. jún. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!