Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A GTA játékokból ismert...

A GTA játékokból ismert wasted és busted mit jelent?

Figyelt kérdés

waste - elfecsérel

bust - szétreped


???



2018. jún. 9. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Le van írva szépen, hogy melyik mit jelent:

[link]

[link]

2018. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Wasted-letartóztatott

busted-meghalt/eszméletlenné sérült

2018. jún. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy melyiket mikor írja ki.

A szavak eredetét nem értem.


Hogy a waste (elfecsérel) hogy lehet a halállal összehozni és a bust (szétreped) hogy lehet letartóztatás.

2018. jún. 10. 08:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A wasted-nek van egy olyan jelentése, hogy fizikailag kimerült:


[link]


Pontosan nem tudom a szó eredetét, de szerintem köze van a rendőri üldözésekhez a szónak. Gondolom ismered Amerikát, ahol iszonyat hosszú autópályák vannak és ott több órás üldözések is néhanapján elő szoktak fordulni és amikor elkapják a bűnözőt, akkor szokták mondani, hogy "wasted" (kb. "elkaptuk", ~kimerült az üldözésben). Az üldözési stratégia is ilyenkor az szokott lenni, hogy csak követik, megpróbálják az útját állni és kivárják, hogy hibázzon.

2018. jún. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Lehet benne valami, amit az előző ír. De szerintem inkább a szemét/hulladék szóból képezték. Fél éve beszélgettem egy ausztrállal, és szóba kerültek az arab nők, és hogy mennyire elnyomják őket ott a férfiak, és hogy nincs életük. Ő így fogalmazott: "Their life is just wasted." Nem haltak meg, csak a "kukába" ment az egész életük. Nagyon szemléletes.
2018. jún. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A Wastednek nem csak elfecsérelt jelentése van, hanem mondják arra is aki "készen van", "KO", főleg mikor valaki ájulásig issza magát. Itt is olyat jelent hogy teljesen kész van, ki lett ütve, csak itt a sérüléstől.

A Busted meg kb. "lefülelve", elkapva, az amikor a zsaruk letartóztatnak.

2019. jún. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!