Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik már közép, vagy felső...

Akik már közép, vagy felső szinten vagytok angolból, veletek is előfordult, hogy egy szó általatok addig nem ismert használatával talkálkoztatok és meghökkentetek?

Figyelt kérdés

Lehet ez akár kifejezésként használva is. Szóval mikor már úgy gondoltátok,hogy elég nagy szókincsetek van,akkor egyszer csak felbunnak valami és csak csodálkoztok?


Milyen szóval, kifejezéssel jártatok így és milyen fokon voltatok?


én ezen csodálkoztam:) (B2 körül vagyok)


[link]


2018. ápr. 6. 16:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
De igazából mondhatnám,hogy a none szó none the ..és none too stb..jelentésein lepődtem meg ma.
2018. ápr. 6. 16:46
 2/13 anonim válasza:
62%
Ezt pl én sem ismerem, pedig én is B2-es szinten vagyok :) De ez normális. Magyar szavakból sem ismerhetjük mindet. És az angol teljesen más. Kevesebb szó, de annál több lehetőség:) Pláne, hogy a szlenggel egyre több új jelentés is kapcsolódik hozzá
2018. ápr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdem,mert van,hogy tök egyszerű szó, és egyszerűen.. :)

Persze az ember ilyenkor rájön,hogy oké, itt valahogy mást jelent stb, esetleg ki is találja, csak kissé bosszantó.

2018. ápr. 6. 17:00
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem.

Elég jó vagyok abban hogy kitaláljam mit mondanak az emberek akkor is ha nem értem/hallom.

2018. ápr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is mindig megdöbbenek.
2018. ápr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én C2 szinten is meglepődöm ezen - bár valószínűleg nem először találkozom vele -, mert olyan szinten nem jön szembe sose, hogy két hét múlva már megint nem fogom tudni. :)


Egyébként igen, mindig vannak ilyenek. Pl. C2 szinten voltam már, sok éve angoltanár, amikor azt tanultam egy kb. pre-int szintű könyvből, hogy a win meg a lose nem csak azt jelentheti, hogy nyer meg veszít, hanem azt is, hogy nyerésre áll, meg vesztésre áll, tehát lehet folyamatos igeidőkben is használni, valahogy úgy, hogy Our team were still winning in the 89th minute, when suddenly we got another goal, so finally we lost the match. Ezt épp a múltkor mondtam egy másik C2 szinten levő, szintén sok éve (még több éve, mint én) angoltanárnak, és neki is új volt.

2018. ápr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"és neki is új volt."


Akkor bizony elég gyöngüs.

2018. ápr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy sok-sok éve angoltanár, vagyis ő még nem abba született bele, hogy a villanypásztor is angolul beszél hozzá pici korától fogva.
2018. ápr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem pl. nem volt új hogy a winninget folyamatosban is lehet használni, és az angoltanárok 90%-ának se az. Különben ez meg egy középszintű dolog.


Lehet hogy udvarolni akart?

2018. ápr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vagyis hülyének tette magát?

- Hogy örüljél már valaminek.

2018. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!