Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen koreai nyelvkönyvet...

Milyen koreai nyelvkönyvet ajánlotok kezdőknek?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni tanulni koreaiul,de fogalmam sincs,hogy milyen könyvből kezdjek hozzá. Szerintetek melyik a legjobb? Melyik vált be nektek?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. jún. 9. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
sztem itt nincs olyan aki ezt a nyelvet tanulná :D
2018. jún. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Én nem rég kezdtem el tanulni :) az Osváth Gábor-féle könyvből.

Sok sikert :)

2018. jún. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én tudok több könyvet is mondani neked, és döntsd el, hogy melyik fekszik a legjobban. Amiből én tanulok az a Korean From Zero ami angol nyelvű, nem tudom ez gond e nálad. A hátránya annyi hogy van benne egy két apró hiba, de ezek olyanok, hogy nem hátráltatnak a tanulásban, ha figyelsz észre veszed. Ettől eltekintve szerintem nagyon jó felépítésű könyv, és eszméletlen jól elmagyaráz mindent. Az első részét le tudod tölteni pdf-ben, nekem ki is van nyomtatva 300 valamennyi oldal, szóval el leszel vele:'D amúgy 3 részes könyv. Vannak benne feladatok is, megoldókulcs is, illetve szószedet.

Aztán, ami még nagyon jó az a Talk to me in korean, ami szintén angol, viszont a neten Harkai Daniella (asszem) blogján megtalálod az egészet magyarra fordítva. Ebből a könyvből tanulnak szerintem a legtöbben egyébként, de kinek mi:D viszont ehez a könyvhöz csak külön van munkafüzet, amit szerintem csak rendelni lehet és angol.

Aztán, amit még tudok hogy nagyon jó a Korean Grammar In Use, nekem az megvan scannelve,(lehet el tudom valahogy küldeni) az is angol, de nagyon jó nyelvtanos könyv, több ismerősöm is tanult belőle.

Osváth könyvét pedig csak egy rendes tk mellé ajánlom, mert ha csak azt használod és kezdő vagy, abból te nem fogsz értelmesen megtanulni koreaiul. Azt inkább mondanám egy jó nyelvtani összefoglalónak, ami egy tk mellé tökéletes. Meg persze van egy jópár telefonos alkalmazás is, amivel eljátszogathatsz, és segítenek a tanulásban, ha kell mondok párat^^ ha nem találod a könyveket akkor küldök linket, de ha beírod, a google ki fogja dobni. Remélem tudtam segíteni:DD ha van bármi kérdésed írj nyugodtan^^

2018. jún. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ráhel Ingrid válasza:
To talk in korean munkafüzet is nagyon jó és jár mellé egy tankönyv is. Igen, ez is angol nyelvű, több angolt is láttam ebből tanulni.
2020. ápr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia! Késve írok, de lehet másnak is jól jön majd.

Egy bizonyos Orsi blogját olvastam. Ő ezt a könyvet ajánlotta: 서울대한국어.(angol nyelvű a könyv)

Meg lehet rendelni Koreából ^^'.

De le is lehet tölteni innen: [link] , ami nem tudom, hogy jó-e, de akár ki is lehet nyomtatni.

Ahogy fönnt is ajánlották én is ajánlom Harkai Daniella fordított könyvét (ez magyar) Nem tudom mennyire jó, mert csak nemrég kezdtem el. Innen letöltheted : [link] .

De a legjobban ajánlom a drámákat, már rengeteg sok szót tudok, írni nem, csak kiejteni, de ha olvasok egy szót akkor azt felismerem. Ha drámaajánlót akar valaki írjon rám . ;)

2021. márc. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!