Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legjobb felsőfokú...

Melyik a legjobb felsőfokú angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Leszeretném rakni augusztus/augusztus végén a felsőfokú nyelvvizsgát, és tanácstalan vagyok, hogy melyikre menjek.

Kb. júliusban tudnék rá készülni meg augusztusban.

Amúgy a tudásom jó, folyamatosan szinten tartom magam, legalábbis szerintem.

Azért lenne szükségem erre, hogy egy kis önbizalmat kapjak, mert jövőre szaknyelvi kurzusra szeretnék járni szaknyelvvizsgához, viszont kicsit félek, hogy oda kevés a középfok.

Melyiket ajánlanátok? Kinéztem a Dexamot és a Euroexamet.



2018. jún. 10. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt szeretnéd, hogy sikerüljön vagy elfogadják külföldön?


Én a Társalkodót tettem le, aminek a neve azért ilyen, mivel a Kodolányi Főiskola szervezi, számomra ez volt a legkönnyebbnek tünő, mikor sietősen akartam C1-t plusz pontokért.

Ajánlom nézd meg különböző helyeken miből ál a vizsga, mert van ahol párban vizsgázol mondjuk.

2018. jún. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Ha azt akarod, hogy tényleg érjen valamit (pl.egyetemi továbbtanuláshoz biztosan elfogadják), akkor Cambridge, IELTS, TOEFL, ezek nemzetköziek. De nagyon komoly tudás kell hozzájuk, több mint az általad említettekhez.

Ha viszont nem kifejezett követelmény a papír, akkor igazából mindegy, azt válaszd, amelyiknek a feladatai jobban mennek. Euro amúgy nem rossz választás, ad nemzetközi bizonyítványt is (csak nem olyan nívójút, mint pl. Cambridge).

2018. jún. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként legtöbb esetben a szaknyelv az középfok plusz szaknyelvi szókincs, ha ez megvan ritka hogy kelljen hozzá felsőfok.
2018. jún. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nemzetközi középfokú nyelvvizsgám már van, az elég a diplomához.

Felsőfokút csak szeretnék, hogy biztos legyek magamban.

Jó lenne ha érne valamit, de nem baj azért, ha nem kell érte vért izzadni.

2018. jún. 11. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!