Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BME nyelvvizsgán mennyit...

BME nyelvvizsgán mennyit számít a helyesírás?

Figyelt kérdés

Kerestem, de nem találok az értékelési szempontokról semmilyen információt.


Én spanyolból mennék és ott ugyanúgy vannak ékezetek, mint nálunk (i-í, a-á stb.)

Nem iskolában tanultam meg a nyelvet, így sohasem használtam ékezeteket (az anyanyelviek túlnyomó többsége sem használ a hétköznapokban, mert kiejtésben náluk csak árnyalatnyi a különbség, nem olyan, mint a magyarban). Még ha meg is erőltetem magamat, könnyen lehet, hogy párat nem írok ki.


Teszem azt 10 ékezetből lehet bukás vagy csak pontlevonás?


2018. jún. 10. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon!!!
2018. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Valami konkrétabb válaszra számítottam. Tudsz is róla valamit vagy csak ideböfögésnek szántad? (Bocs.) Több nyelven beszélek, nem viccből kérdeztem...


Érettségin is van egy maximális pontszám, amit levonnak. Tehát mindegy, hogy 50 vagy 100 helyesírási hibád van, akkor is csak a megengedettet vonják le.


Aki tényleg tudja a választ, kérem írja le. :)

2018. jún. 10. 18:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Jól írja az első, nagyon számít. Azért megy írásbelizni az ember, mert tud írni az adott nyelven, ez alap, ezt feltételezik. Senkinek nem az a célja, hogy hibásan tanulja meg valaki a nyelvet. Én sem néznék jó szemmel arra a külföldire, aki azt mondaná, nyelvvizsgázott magyarból, de pl. az ő rövid ö-vel lenne és nem használna hosszú ékezetet például.

Minden ékezethibáért levonnak pontot, az biztos.


Az nem igaz egyébként, hogy árnyalatnyi a különbség az ékezetes és nem ékezetes betű között kiejtésben. Nem mindegy, hol hangsúlyozott a szót, mert a jelentését is megváltoztathatja, és szóban határozottan hallható a különbség. Például, ha a número helyett numero-t írnál, az e-n van akkor a hangsúly, egész máshogy hangzik a szó.


Igazából rendesen meg kell tanulni írni, ha nyelvvizsgázni megy az ember. Lehet, a spanyolok se használnak ékezetet, de a magyarok is sok dolgot írnak tudatosan helytelenül, mert úgy egyszerűbb. Nem őket kell követni.

2018. jún. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!