Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanult valaki eszperantót...

Tanult valaki eszperantót Pécsen? Hol érdemes? Nyelvvizsgára szeretnék felkészülni a nulláról.

Figyelt kérdés
Ajánljatok nyelviskolát légyszi!
2018. jún. 13. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én pécsi vagyok és tanultam-tanulok eszperantóul, igaz, nem nyelviskolában, csak magánúton. Online tanfolyamot tudok ajánlani. Linkelnék is valamit, de a pontos nevét nem ismerem. Ugyan benne tagja több internetes eszperantó csoportnak, de azok nem tanulós csoportok, ott inkább használni kell a nyelvet, nem elsajátítani.

Azt mondják, középszinten vagyok, de nyelvvizsgám nincsen.

Pécsen korábban létezett egy kurzus, Móró Alfonz vezette a Váradi utcában, de azóta megszűnt.

Kezdetnek talán egy-egy nyelvkönyv is megteszi, pl. Baghy Gyula Eszperantó nyelvkönyve (magántanulóknak is jó).

2018. jún. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Köszi
2018. júl. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is pécsi vagyok. 3 hete iratkoztam be, online kurzusra(ezt még kicsit szüneteltetem), viszont csak most kezdtem el, Gaál Ottó kreatívnyelv eszperantójával tanulni. (Német, angolt ezzel a módszerrel vettem végig, valahogy jobban átlátom az új nyelvet is így, persze nem leányálom, ez Origó középfokra készít fel, bár szókészlet kevés) Később szeretnék benézni a pécsi, bécsi, berlini eszperantó klubba. Más harmadik nyelvbe nem merek kezdeni és minek tanuljak olyan nyelvet, ahová valószínű sohasem kerülnék...Csoportos tanulás soha nem jött be, magántanár is lassú, pláne eszperantóból.
2018. nov. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!