Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes negyedszer is elmenni...

Érdemes negyedszer is elmenni angol írásbeli nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

3x voltam eddig. Nem is az utolsó pillanatra hagytam. Tavaly tavasszal meglett a szóbelim, majd tavaly ősszel jártam különtanárhoz és idén januárban voltam először írásbelin. Nem sikerült. Voltam áprilisban is. Arra már rengeteget készültem. Végigcsináltam a szakmai nyelvkönyvek közül mindet ami kell, napi szinten angoloztam. Az sem sikerült. Voltam most októberben. Ma lett eredmény, megint sikertelen. Igazából már belefáradtam, mert akármennyit készülök sosem érem el a minimumot. Januárban emiatt nem is fogok diplomát kapni. Kezdem úgy érezni hogy hagyni kéne a francba.

Érdemes ezt még erőltetni? Teljesen el vagyok keseredve. A vizsgadíj is így olyan mintha kidobnám az ablakon.

Valakinek valami hatékony tipp a tanuláshoz? Nekem már semmi ötletem nincs :(

23N



2017. nov. 3. 18:48
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Az sem vált be hogy nézzek filmeket angolul mert semmit nem értettem belőle soha.
2017. nov. 3. 18:50
 2/24 anonim ***** válasza:
70%
Ha közben nem tanultál meg angolul, akkor nem érdemes. Három eredménynek már nyugodtan elhiheted, hogy nem tudsz. Talán tanulj inkább vizsga helyett.
2017. nov. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Filmet eloszor angol felirattal nezz, esetleg utana felirat nelkul.


Masik tipusu vizsgakat esetleg nem neztel? Lehet masik konnyebben menne.

2017. nov. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

#3: Sajnos szakmai kell nekem és abból csak egy van a városban ahol lakok.

Nagyon el vagyok keseredve mert több mint egy éve csak angolozok :( Ráadásul a szóbelim meg elsőre meglett.

Igaziból az zavar hogy emiatt nem kapom ki a diplomát.


#2: Köszi a biztatást!:)

2017. nov. 3. 19:03
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj a hiányosságaidnak megfelelő területeken. Nézd meg hol lett irreálisan alacsony pontszámod és külön arra gyakorolj (ne feltétlenül nyelvvizsga feladatokkal).
2017. nov. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%

Jol ertem, hogy ezen mulik a diplomad? Fel ne add!!! Kuzdj amig elsz!! :-)))

Tudok valamit segiteni? Angoltanar vagyok vegzettsegem szerint. (termeszetesen semmit nem kerek erte)

En most egy masik nyelvvel kuzdok es oszinten szolva a tokom televan mar vele, de sajnos nincs mas valasztasam, mint tovabb kinlodni.. szoval tudom milyen a teljes remenytelenseg es kiabrandultsag meg duh.. Lehet, hogy csak el kene menjek tanarhoz.. :)))

2017. nov. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

#6: Az a baj nincs is irreálisan kevés pontom sehol. A feladatrészekben megvan a minimum amit el kell érnem, de összességében sosincs meg a 60%.


#7: Na akkor átérzed a helyzetem. :) Ha szívesen segítenél akkor lehet hogy irnék neked majd. Nem is konkrét anyag miatt hanem esetleg tanácsot kérnék. Ha tanárként végeztél akkor van rálátásod a dolgokra valamennyire hogy esetleg mit csinálok rosszul. Persze nem ma zaklatlak ezzel, mert most elegem van az egészből.


Kedvesek vagytok!:)

2017. nov. 3. 19:36
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem vagyok tanár, de két nyelvből is van (igaz, csak középfokú) nyelvvizsgám, mindkettő elsőre meglett, és a tanáromnak, aki felkészített, minden diákjának elsőre meglett a nyelvvizsgája. A kulcs nála az volt: készülj a szinted fölé!

Második nyelvemből például kezdettől fogva felsőfokú nyelvvizsgára készített (miután meglett a nyelvvizsga, akkor mondta ezt el nekem), illetve a cél mindig a 80% felett volt gyakorlásnál is, és ezért nyelvvizsgánál, még ha viszonylag nehéz is volt a feladat, vagy stresszhelyzet volt, akkor is meglett mindenből a minimum százalék, összességében pedig hatvanon felül.

Lehet, neked is célszerűbb lenne úgy készülni, hogy addig gyakorolsz, amíg sorozatban nem érsz el 80% feletti teljesítményt (mindenből, nem összességében), és így már hátha sikerülni fog élesben is, összességében.

Szurkolok, hogy sikerüljön, ne add fel!

2017. nov. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, hogy a szakmainál is szövegértés és levélírás kell e az írásbelihez. De ha igen, akkor arra gyakorolj. A levélírás fele megoldható előre begyakorolt mondatokból (megszólítás, az első mondatba az, hogy miért írtál, aztán maga a téma, a végén lezárás és az utcsó mondat. Levéltípustól függően fel kell építebi logikusan, a bekezdéseket össze kell kötni különböző kifejezésekkel, stb), szóval a fele kb sablon ezt kéne begyakorolni. A szövegértéshez pedig rengeteg feladatot kéne mogoldani időre. Mert oké, hogy te angolul nézel filmeket de a szóbeli és a hallott szöveg értés már megvan.
2017. nov. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Az a baj a januári nyelvvizsgára nem tudok menni mert pont egyszerre lesz a záróvizsgával, szóval áprilisban tudnék menni legközelebb.

Köszönöm a hasznos tanácsokat!:)

2017. nov. 3. 23:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!