Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi er tobbet? Ket nyelvbol...

Mi er tobbet? Ket nyelvbol kozep szintu nyelvtudas vagy egybol felso fokon?

Figyelt kérdés

Alapvetoen az eletben, a boldogulashoz, minden fele specializacio nelkul ertem:) az a hasznosabb a mai vilagba, hogyha ket nyelvet tanulok parhuzamosan es kozepfokig viszem, vagy inkabb egyet es azt felso fokra tanuljam meg?

Koszi a valaszokat



2018. jún. 13. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes kérdés! Szerintem:


1/ Munkahelyen nem elég a középfokú nyelvtudás, főleg ha a célországban dolgozol (pl. Németországban – még a C1 is kevés egy komoly munkahelyen). Viszont az is igaz, hogy a legtöbben a munkahelyükön tanulnak meg felsőfokon, mivel ott van olyan környezet/motiváció ami ezt lehetővé teszi és kikényszeríti.


2/ A munkahelyet leszámítva, a hétköznapi életben szerintem hasznosabb a két nyelv elfogadható szinten, mint csak egyet beszélni felsőfokon. Mivel a hétköznapi szituációkban ("elnézést, meg tudná mondani, merre van az Opera?" stb.) elég egy középfokú nyelvtudás + pantomim. :D


De konkrét nyelvekre lefordítva:


a/ Az angol a leges-legfontosabb idegen nyelv manapság, ezért azt mindenképpen vedd fel a készletbe


b/ A második legfontosabb szerintem a német, rengeteg a német cég Magyarországon és rengeteg magyar megy ki Németországba dolgozni, szóval sok lehetőséged lesz a németet használni. Nagyon hasznos nyelv!


Tehát e két nyelv esetében még az 1/ szabályomat is felülírnám: hasznosabb angolul és németük középfokon beszélni, mint csak angolul felsőfokon és németül egyáltalán nem.


További nyelveket én csak akkor tanulnék, ha minimum az angol megvan és még akkor is inkább a németet választanám másodiknak.


(Nem vagyok németnyelv rajongó, más nyelveket tanultam fiatalkoromban – a fentieket az élet mondatja velem.)

2018. jún. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs, de amelyikbe jó/jobb vagy. Tehát pl vagy-e annyira jó az első nyelvből, hogy abból felsőfokúzz, és nem kezdenél már bele új nyelvbe akkor inkább előlről; vagy pedig kényelmesebb lenne mégis egy másik nyelvet is felhozni még középszintig. Szerintem amelyik neked jobban fekszik, azt a lehetőséget válaszd. Mert szerintem ez egyéni, hogy kinek melyik a könnyebb, a nekivalóbb. Vagy pl nemtom, hogy ilyen turizmus-cuccban mennyi nyelven tudják elmondani adott város történelmét az idegenvezetők. Vagy akár tolmácsoknak mennyi nyelvtudás kell.
2018. jún. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Attól függ. Nekem pl. úgy indult, hogy spanyolul kezdtem, majd iskolaváltás miatt elhanyagoltam, angolból kiköhögtem a közepet, de azon kívül, hogy értem, egyszerűen nem akarom/tudom használni, nem tudok ráállni, pedig sokak szerint nagyon hasonlít a spanyolra. Aztán utána kaptam rá már egyetem mellett a spanyolra, 1 év alatt frissítettem a tudásom és letettem a közepet. Azt vettem észre, hogy egyre inkább a személyiségem részévé vált, szívesen szólalok meg rajta, szívesen gondolkodok róla és keresem a spanyolul tudó emberek társaságát, most pedig kvázi hobbiból készülök a felsőfokra belőle.


Alapvetően úgy gondolom, hogy ha engem angol nyelvterületre küldenének, én ott megkattannék. Éhen nem halnék, de a középszintem egy kalap kaka és nem szeretem a nyelvet, soha nem is szerettem, csak "a tudomány nyelve" és mindenhez kell. És biztos meg tudnám csinálni a felső fokot is belőle, ha akarnám, de őszintén szólva szarok rá.:(

És lehet, hogy gyérebb lesz a fizum, de szívesebben megyek spanyol nyelvterületre melózni a későbbiekben, vagy tanulok meg akár németül, mert annyira nincs humorom az angolhoz és ahhoz, hogy emberekkel angolul társalogjak és beszélgessek.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy neked kell érezned, van-e olyan nyelv, amit magadhoz tartozónak érzel. Ha van, abból érdemes felsőfokúzni, de egyébként a felsőfok kipipálása csak egy papír, amire kvázi nem sok szükség van.

2018. jún. 14. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Továbbtanuláshoz a 2 közép.


Az életszínvonal növeléséhez egy C1 vagy C2 szintű.


Ezt arra értem, hogy minden információ megtalálható az interneten. Akár valmilyen specifikus kutatás ereményt, okatató anyagot vagy csak sorozatokat és filmeket szeretnél nézni. Mindent fent van.


Az a baj, hogy ha csak magyarul tudsz vagy egy-két nyelven közép szinten akkor erősen limitáltak az opcióid.


Pl.: Ha középszinten beszéled az angolt és az Impostersnek a legújabb részét megakarod nézni, akkor vagy felirattal nézed, ami szerintem ehez nem létezik vagy csak nagyából fogod nehezen érteni a dolgokat a szlengekről és mondásokról nem is beszélve. Magyarul nem fogod annyira élveni, mintha minden egyes szót és kifejezés tökéletesen megétenél.


Ha érdekel a Go programozási nyelv és saját magad megakarod tanulni akkor szerintem csak angolul tudással tudod megoldani, mert egyszerűen nincs magyar alternatíva vagy ha van akkor az erősen limitált.


Ha akámi után akarsz nézni szenvedni fogsz a középszintel. Vagy csak egy könyv olvasása.

Ott is le vagy limitálva a magyarra lefordított könyvekre és ha csak közép szinten beszélsz angolul kb 1/4 tempóban fogsz haladni és a szavakat megkell néznek egy fordítóban.


Munkahelyen is mi a jobb? 2 nyelven tudsz nehézkesen kommunikálni. Hozzá teszem, hogy nehéz olyan helyet találni ahol pont azt a 2 nyelvet tudod hasznosítani amit tanulnál. A legtöbb helyen nem is elvárás a két nyelv. Pl.: Magasabb vezetői pozícióknál csak az angol az elvárás minden máshoz külön fordítót fogadnak fel.


Vagy 1 nyelven bármilyen kényelmetlen érzet nélkül kommunikálsz valakivel.

2018. jún. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!