Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges egyszerre két...

Lehetséges egyszerre két nyelvet tanulni eredményesen?

Figyelt kérdés

Tanulok angolt és németet. Mond a kettőt gimiben, németet csak egy éve kezdtem. Szeretnék lenyelvvizsgázni angolból (felsőfok) de közben fejleszteni a németet is mert sokkal jobban szeretem, és abból is szeretnék majd nyelvvizsgát.

Ti hogyan oldottátok meg?


2018. jún. 18. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Persze, hogy lehet. Gimi végén angolból és németből is felsőztem, most oroszt és egy skandináv nyelvet tanulok egyetemen párhuzamosan + napi szinten beszélek angolul is a diákmunkám miatt. Persze van, hogy épp az egyik nyelvre van ráállva az agyam és kell egy kis idő, hogy átálljon a másikra, de ehhez hamar hozzá lehet szokni, főleg, ha a nyelvérzéked is jó. Nézz filmeket angolul meg németül, meg olvass könyveket is, nem fogod keverni őket, mert full különböző nyelvek.
2018. jún. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2018. jún. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nagyon-nagyon nehéz együtt.

én angolt, németet gyűröm, de sokszor keverednek a dolgok, hamar elfáradok.


ha teheted, csak egyet tanulj, és ha levizsgáztál, utána a másikat.

2018. jún. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Nézz filmeket angolul meg németül, meg olvass könyveket is, nem fogod keverni őket, mert full különböző nyelvek."


ebben nincs igazad!


mindkettő az indoeurópai nyelvcsalád nyugati germán nyelvek csoportjához tartozik.


nagyon is sok átfedéssel, hasonlósággal.

2018. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!