Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc vagy ECL angol b2-es...

Telc vagy ECL angol b2-es nyelvvizsgára érdemes menni?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy az ECL-t azoknak ajánlják, akikre inkább ráragadt a nyelv (filmekből, youtube-ról). Viszont tényleg olyan rettenetes lenne a listening?


A Telcet sokan istenítik és az ismerőseim nagy hányadának ilyen nyelvvizsgája van, de azt mondják, hogy tökölősnek nem való, mert kevés az idő és sok mindenbe belekötnek.


Ti mit gondoltok? Melyiket ajánlanátok? Van saját tapasztalatotok?


válaszotokért előre is köszi :)



2018. jún. 19. 12:45
 1/2 anonim ***** válasza:
35%
nálad nem elérhetők az említett vizsgaközpontok oldalai?
2018. jún. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
71%

Az ECL-nél tettem a közép és felsőfokút is angolból. Eléggé durva a listeningje, sokan buknak rajta elsőre.

A ragadós dologgal mondasz valamit, erre nem is gondoltam :D A felsőfokúmra 90%-ban csak annyit készültem, hogy YouTube-ot néztem, aztán elmentem egy tanfolyamra,hogy lassan kéne a felsőfokú, szinte csak a típusfeladatokat kellett gyakorolgatni meg rágyúrni a szókincsre egy keveset. Ezt amúgy magam sem értem, hogy hogyan volt elég.

Nekünk azt mondták egyébként,hogy akik használják az angolt és nem nyelvtani szabályokat tanulgatnak meg típusfeladatokat gyakorolnak be.


Te döntsd el, hogy melyik típus vagy, én szerettem.

2018. jún. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!