Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha tolmács szeretnék lenni,...

Ha tolmács szeretnék lenni, akkor mi lenne nekem kedvezőbb?

Figyelt kérdés

Most végeztem a 12. osztályyal, jövő héten érettségizek. Mindenképp nyelveket szeretnék tanulni. A közelemben az egyetemen van román-angol szak. A baj az, hogy különbözeti vizsgát kell írni és minimum átmenő jegyet (nálunk ötöst) meg kell írni. Ez románból lehet, hogy meglenne, de angolbólbiztosan nem, mivel középiskolűában is csak kezdőszinten tanultam. Szóval az nagyon ngyengén megy.

Jobb lenne, ha halasztanék egy évet és ezalatt nyelvtanfolyamra járnék és utána kezdeném el az egyetemet?


2018. jún. 22. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem is értem. Egyetemre nem különbözetit kell tenni, hanem jól meg kell írni egy emelt szintű érettségit angolból (ami alapjáraton egyben a felvételi is).


Ha kezdő szinten (A2, B1) beszélsz angolul, na az az egyetemre tuti kevés lesz, és már nincs idő se ahhoz, hogy egy ekkora különbséget, lemaradást behozz.


Szerintem halassz, iratkozz be egy intenzív tanfolyamra, csinálj nyelvvizsgákat (rutinszerzés, ha meg megvan, az külön jó), és ha ezeken mind túlvagy (sok idő, energia, erőfeszítés), akkor fuss neki angolból a dolognak.


Addig meg marad talán a román. Ami azt illeti, abból is biztosan vannak a neten szintfelmérő lapok, tölts ki belőle párat, hogy belődd, hogy kb. milyen szinten lehetsz.

2018. jún. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nálunk nincs olyan,hogy emelt szintű érettségi. Mindenki ugyan azt írja.
2018. jún. 22. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!