Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanítás: mit tennétek az...

Nyelvtanítás: mit tennétek az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
A következő a szituáció: angolt tanítok az egyik tanulómnak, az alapokat vesszük hetek óta (personal pronouns, demonstratives, plurals, simple present). Egyszerűen nem tudom hetek óta se a fejébe verni, hogy a My cat az nem egyenlő ÉN-el, hanem az Ő. Magyarul se érti, hogy a "mi házunk" szintén Ő (AZ). Addig nem akarok tovább menni vele, amíg ezt nem érti. Így aztán átvettem vele az English File 3rd elementary 1-3 fejezetét, valamint a Headway első fejezeteit és még egy harmadik kurzuskönyv első fejezeteit is. Millió Simple Presentes feladatot megcsináltunk és nem, egyszerűen nem megy neki. Amikor megbeszéljük, leírja a füzetébe is, hogy CSAK he, she meg it-nél van -s, akkor rögtön a következő másodpercben We lives-et mond. Kicsit idegörlő a dolog. Na mindegy, mondtam neki, hogy ne adja fel, meg hogy addig gyakoroljuk amíg nem meg, nem dől össze a világ. De aztán kiborult és sírva hazament, mondta hogy feladja. Ti mit csináltatok volna? Lehet túl kellett volna lépni ezeken az alap dolgokon? Egyébként az illető lány és nagyon érzékeny, minden feladatmegoldást ami rosszul sikerül, kudarcnak él meg... Tulajdonképpen éreztem nála, hogy ez lesz a vége. Valami játékos, óvodás szintű begyakoroltatással lehetne talán megértetni vele a dolgokat?
2018. jún. 25. 09:48
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
38%

Éppen ezért sem érdemes nyelvtan tanítani eröszakkal nyelv helyett!


NEm értem, miért akarod a MI házunk-at tanítani, okosabb a HÁZ szót önmagában, akkor nem keveri össze a mienk (mi) és a hás( ö/az) fogalmakat. Szerintem neked sem ártana elöször emgtanulni azt, hogy hogyan is kellene tanítani!

2018. jún. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
50%

"Valami játékos, óvodás szintű begyakoroltatással lehetne talán megértetni vele a dolgokat?" hát ja valahogy így kellene.

nyelvet nem lehet fejbe verni , ezt nem értik meg sokan a nyelvtanárok közül sem. A nyelvet dalokkal szövegekkel kell tanítani , meg beszéddel stb.

2018. jún. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
77%

Hát, nem tudom.

Szerintem, aki ezt sem tudja megérteni hetek óta, annak nem kellene erőltetni, mert itt nem a nyelvtanulással, hanem a magyar nyelvű szövegértéssel vannak alapszintű problémák:(((

2018. jún. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
50%
Azt nem írta a kérdezö, hoyg mennyi idös a tanítvány, de szerintem legfeljebb kisiskolás lehet!
2018. jún. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

"NEm értem, miért akarod a MI házunk-at tanítani, okosabb a HÁZ szót önmagában, akkor nem keveri össze a mienk (mi) és a hás( ö/az) fogalmakat. Szerintem neked sem ártana elöször emgtanulni azt, hogy hogyan is kellene tanítani!"


A feladatban our house volt. Ezért volt erről szó.


Mondtam, hogy válassza szét a kettőt. Mondtam, hogy a MY CAT nél nem azon van a hangsúly, hogy az ENYÉM, hanem a MACSKÁN. És hogy ezt nézze csak.


Ezek után azt, hogy a MI HÁZUNK AZ Ő (AZ), azt egy óvodás is meg tudja érteni.

2018. jún. 25. 11:34
 6/37 A kérdező kommentje:
33 éves a tanuló.
2018. jún. 25. 11:36
 7/37 A kérdező kommentje:

Jah, azt is leírattam vele a füzetbe hogy csak HE SHE meg IT nél van doesn't. Az összes többinél does.


Aztán a jöttek a feladatok és does-t írt a You-hoz.


Vajon ha így nem érti, más módszerekkel megértené-e?

2018. jún. 25. 11:37
 8/37 A kérdező kommentje:
Vagy na, az összes többinél dont. (kár hogy nem lehet szerkeszteni)
2018. jún. 25. 11:38
 9/37 anonim ***** válasza:
52%
És szoktál vele mini dolgozatokat írattatni? Egmen az angol tanárom így vett rá a tanulásra ,soha nem kibálst stb ,de amikor láttam az eredményem mindig szomorú voltam ,tehár többet tanultam.És amugy hogy-hogy most kezdett el angolul tanulni ,mármint mi a célja vele?
2018. jún. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
36%
Hát, négyes ötös magyarral meg nyelvtannal még magyarul se nagyon vágom ezeket a szarságokat xD
2018. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!