Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgák kellenek?...

Milyen nyelvvizsgák kellenek? (Orvosi)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni,hogy az orvosi egyetemekre milyen nyelvvizsgák szükségesek ahhoz hogy megkapjam a diplomát,illetve hol tudnám ezt megkérdezni?

Interneten is próbáltam utánna keresni,de többféle információt is találtam ezzel kapcsolatban és nem tudom melyik a megbízható,valamint pár tanárral is beszéltem erről és ők is különféle válaszokat adtak.



2018. júl. 2. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg egy középfokú elég, amúgy a felvi.hu -n nézelődj
2018. júl. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
Angol B2
2018. júl. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

"Interneten is próbáltam utánna keresni,de többféle információt is találtam ezzel kapcsolatban és nem tudom melyik a megbízható"


Nem jó helyen nézted.

TVSZ az irányadó, ha abban nincs, akkor a TO-n kérdezd meg.


Nekem (SZTE) még egy középfokú C típusú kellett a megadott nyelvek egyikéből, de ahogy olvasom, 2014-től már kötelező az angol vagy angol szaknyelv.

Ha más egyetemre vagy kíváncsi, akkor google: "egyetem neve ÁOK TVSZ"

2018. júl. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

# 3


Igen, angol középfokú a kötelező, ahogy írtam is. (SZTE) Nem szaknyelvi.

2018. júl. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"18.3. A Kar nem ad ki diplomát a magyar képzésben részt vevő, záróvizsgát tett hallgató részére,

ha a hallgató a záróvizsga letételét követő 5. naptári év végig nem mutatja be az angol nyelvből

középfokú, „C” (B2 szintű) típusú általános nyelvi vagy szaknyelvi, államilag elismert vagy azzal

egyenértékű nyelvvizsga letételét igazoló okiratot. Ez a szabály legelőször a 2014-2015-ös tanévre

beiratkozó hallgatókra alkalmazandó."


[link]

2018. júl. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Azt írtam, hogy VAGY szaknyelvi, mint ahogy az általad bemásolt részben is áll. Mi nem érthető?
2018. júl. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2018. júl. 2. 18:37
 8/8 anonim ***** válasza:

# 6


Mi bajod van? Csak megerősítettem, hogy nem elég már akármilyen nyelvből a középfokú, mint ahogy írtad is, hogy valószínűleg így van, hanem kimondottan angol kell.

2018. júl. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!