Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvet ajánlotok...

Milyen könyvet ajánlotok kezdő németesnek, hogy A1-ről B2-re eljusson?

Figyelt kérdés

Kétnyelvű könyv érdekel, tehát magyarul magyarázza a németet és vannak hozzá feladatok kigyakorolni, de van megoldás is a könyvben hátul az összes feladathoz.


Angol-német kétnyelvű könyv is jó, mert angolul tudok.


A Maklári Tamás Német nyelvtani ABC-t ismerem, de ott nincs megoldókulcs minden feladathoz. Sőt a legtöbbhöz nincs.


Mit ajánlotok?



2018. júl. 7. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is csak a Maklárit tudom ajánlani, de ott találsz mindenhol megoldást, csak le kell töltened, és tudod magad ellenőrizni: studiumkonyv
2018. júl. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

igen, innen töltöttem le a megoldásokat én is, de ez csak a legfontosabb feladatokhoz ad megoldást.


A probléma, hogy egyedül tanulok és sokszor bizonytalan vagyok vagy le kéne ellenőrizni a megoldásaim, de nincs honnan, mert ebben a megoldóban nincs benne.


És pont az lenne a cél, hogy magamtól tanulok, nem tanárral, így viszont sok időt vesztek, hogy sokszor nincs megoldókulcs egy csomó feladathoz.

2018. júl. 9. 00:18
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként jó könyv nagyon, de a szerző is írja, hogy ezt a könyvet tanárral vagy csoportos foglalkozáshoz ajánlott használni elsősorban.
2018. júl. 9. 00:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a nyelvtani ABC-nél ez így van, és abban valóban bent van az egész nyelvtan alaptól középfokig, nagyon jó hogy megvan neked az is, viszont egyedüli tanuláshoz, ahol valóban többféle feladat van, és az összes feladatsorhoz van megoldás, az a Maklári lazán németül 1-2-3. Nagyon ajánlom neked. Ott minden kis apróságra kitér, és csomó mindent visszakérdez. 12 egyre nehezedő lecke, magántanulás célzatra is mégállja a helyét. Sokkal egyértelműbb az ny. ABC-nél, abból valóban tanárral ésszerűbb tanulni.. egy idő után már biztosan. :)
2018. júl. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

És még egy apróság. Én is egyedül nyomatom a lazán németül 1-et, és elég nyakfájós lehet a sok ismétlés folyamán folyamatosan visszanézni a megoldásokat.

Nagyon szívesen ajánlom neked az AnkiDroid című kártyakreálós appot, ahol saját magad állíthatsz be magadnak kifejezéseket, mondatokat,annyi mennyiségben/nap, úgy csoportosítva, ahogy SZERETNÉD. Folyamatosan visszekerdezi a kártyákat,hogy mennyi időközönként, ez is csak rajtad áll :)

Talán neked is beválik, és megkönnyebbíti a nyelvtanulásodat, mint nekem ;)

2018. júl. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi, amit leírtál az mind igaz!


A nyelvtani ABC-vel eljutottam kb. a 70. oldalig, és akkor kezdtem érezni, hogy már nehézkes. Persze keveset is ismételtem. De nem volt jó megoldókulcs nélkül csinálni.


Megpróbálom a másik könyvet, amit mondasz, reméljük az jó lehet.


Egyébként pedig ismerem az ANKI-t, és abszolút egyetértek veled! Nagyon jó ismértlésre!


Angolhoz és némethez is használom, de még nincs meg a jó technikám hozzá, mert eléggé sokféleképp lehet használni. Egyelőre azt csinálom, hogy német szó a kártya egyik oldalán hangcsatolmánnyal, plusz egy példamondat hozzá és a másik oldalon angolul van ugyanez. De ha nagyon nem illik rá az angol megfelelő, akkor magyarul írom ki.

2018. júl. 9. 22:02
 7/8 A kérdező kommentje:

Amúgy nem tudsz ugyanilyen német nyelvkönyvet, mint a Lazán németül, csak angol nyelvű magyarázattal?


Elvileg jobb úgy tanulni nyelvet, ha hanyagolod a saját anyanyelvedet és egy idegen nyelven tanulsz egy másikat.


De még nem találtam jó angolul írt német nyelvtan könyvet. Pedig nagyon jó lenne : )

2018. júl. 9. 22:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem ismerek angol-német nyelvtanulós könyvet :/

Igen sokmindenben egyezik a tapasztalatunk, ez tök jó :D

Remélem, be fog válni neked a lazán németül, én személy szerint el nem tudnék képzelni annál hasznavehetőbbet :)

2018. júl. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!