Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik germán nyelvet tanuljam?

Melyik germán nyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés
Szeretek nyelveket tanulni, gimnáziumban franciát fogok tanulni, angolból meg meg van a középfokúm. Talán a kedvenc nyelveim a germánok, ezért egy olyat szeretnék otthon tanulni. Melyiknek van a legnagyobb haszna francia és angol mellett? Német, holland, svéd, dán, norvég? Tudom, hogy a német a leghasznosabb, de nem lenne jobb angol, francia mellé egy ritkábbat tanulni? Esetleg gondolkozok a skandinávisztikán is, mert a germán nyelveken belül is a skandináv nyelvek a kedcenceim, csak oda nem kell előzetes nyelvtudás és addig tanulhatnék egy mésikat.
2018. júl. 10. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem a "leghasznosabb" a német, csak a legelterjedtebb. Ettől függetlenül az, hogy melyik nyelv a leghasznosabb, nagyon relatív. Nem biztos, hogy neked az a leghasznosabb, amelyiknek a legtöbb beszélője van, vagy amelyiknek a beszélői a legközelebb élnek Magyarországhoz. Én azt mondom, ahány nyelv, annyi ember. Miért a franciát választottad egyébként? Miért nem a németet? Akkor tanulhatnád a németet, aztán majd a hollandot, ami a német után nagyon könnyű lehet (de hangsúlyozom, hogy lehet. Van, akinek pont attól nehéz, hogy hasonló, és nem a német és az angol keveréke, ne hallgass arra, aki ezt mondja! Ezek a nyelvek egymás mellett fejlődtek, innen a hasonlóságok. Ha a hollandot választod, minél előrébb haladsz, annál inkább a finom, majd a nagy különbségek fognak szembetűnni. De némettudással klasszisokkal jobban menne.)



A németet én is ajánlanám, de én azt mondom, azt tanuld, amelyik tetszik, mert ami nem tetszik, azt nem fogod lelkesen tanulni. Bármelyiket tanulod, ki tudja, mikor veheted hasznát. Én hollandul tudok angolon és németen kívül, első pillanattól kezdve beleszerettem. Írj privátot, ha szeretnél erről beszélgetni!


A svédről, a dánról és a norvégről nem tudok nyilatkozni, de én tényleg azt választanám, ami nekem legjobban tetszik.

2018. júl. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Holland
2018. júl. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%
A német nagyon alapvető, mivel a legfontosabb célországok Ausztria, Németország és Svájc. Sokan mennek Hollandiába és Svédországba is, de ezekben az országokban magas szinten tudnak angolul, míg Németországban nagyon fontos, hogy tudj németúl. Így a németet ajánlanám.
2018. júl. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Angolt felsőfokon
2018. júl. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!