Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ebbe a német mondatba melyik...

Ebbe a német mondatba melyik szó illik?

Figyelt kérdés

Für mehr als 15 Millionen Menschen, die in Deutschland leben, ist Deutsch nicht ihre Muttersprache. Sie oder ihre Eltern ____ beispielsweise aus Russland der Türkei, aus Italien oder aus Spanien zugewandert.


1) gewesen

2) sein

3) worden

4) geworden


Légyszi olyan próbáljon meg segiteni aki valóban tud németül. Tippelni, és másokat félrevezetni én is tudok.. Köszi!


2018. júl. 15. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Sein ragozva-> sind
2018. júl. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ott a 4 felsorolt lehetőség ami közül lehet választanim A sind nincs is köztük...
2018. júl. 15. 10:58
 3/7 A kérdező kommentje:
*választani!
2018. júl. 15. 10:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első írta jól, a másik három biztosan nem jó.


A zugewanderthez pedig tökéletes a sein ige ragozva, sind.

2018. júl. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor meg nem értem. Itt nincs lehetőség a ragozásra, hiszen be kell karikázni az egyik jó választ.

Azért is tettem fel a kérdést, mert szerintem így egyik sem illik bele a mondatba. :/ Köszi azért!

2018. júl. 15. 11:29
 6/7 A kérdező kommentje:

Na csak gyanús volt nekem a dolog, és írtam a tanáromnak. Rossz feladatsort küldött át nekem. Akkor ezért nem illeszkedtek a megadott szavak a mondatokba, éreztem én, hogy valami nem stimmel.

Ezek közül lehet választani: haben, sind, war, ist.


Azért így már egyértelmű. Köszi azért nektek, hogy próbáltatok segíteni! :D

2018. júl. 16. 13:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Ciki
2018. okt. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!