Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol. Mikor van es está estár?

Tsukuyomy kérdése:

Spanyol. Mikor van es está estár?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kerdesem, hogy mikor kell hasznalni Es, está, estár vagy estoy? Nemreg kezdtem el tanulni es nem talalok sehol se normalis magyarazatot. Lenne kedves valaki aki erthetoen leirja ezeket? Koszonom elore is!

2018. júl. 18. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak az első oldalon 10 találatot ad a google, ne mondd, hogy egyik oldal se jó!

Itt van pl. ez:

[link]


Az alapige ser ill. estar. Az es, está, estoy már az estar ragozott alakjai. Az alap kérdés tehát, hogy ser vagy estar.

2018. júl. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem kicsit kevered oket. Az es a ser igebol jon. Soy, eres, es, somos, sois, son. Az estar igebol pedig az estoy, estas, esta, estamos, estáis, están.

Nagyon leegyszerusitve a ser-t akkor hasznalod ha egy altalanos tenyt kozolsz ami mindig igaz, pl Soy una chica. Vagy Es una casa.

Az estar-t pedig allapot kifejezesere pl Estoy cansada (epp most faradt vagyok).

De ez nagyon leegyszerusitett magyarazat, ennel sokkal jobban bele lehetne menni. Javaslom hogy vegyel egy jo nyelvkonyvet amiben reszletesen leirjak ezeket.

2018. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Estar(lenni valahol)

Rendhagyó ige.

Ragozása: (jelen időben)

E/1 estoy

E/2 estás

E/3 este/está férfi/nő

T/1 estamos

T/2 estáis

T/3 están


Remélem segítettem :D

2018. júl. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2. valaszolo vagyok, aki lepontozta a valaszomat annak igazan gratulalok! Vegulis csak 10 eve beszelek 24 oraban spanyolul leven, hogy kint elek... hulyeseget nem irtam!
2018. júl. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!