Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez spanyolból nyelvtanilag...

Ez spanyolból nyelvtanilag mennyire helyes?

Figyelt kérdés

Estamos en España ahora.***Estamos en la playa de Tossa de Mar.Vamos a ir a nuestro casa mañana.Voy a ver mi perro.Me gusta aprender Español.Fuimos en Barcelona ayer.Vi la Sagrada Familia.***Nosotros comimos en restaurante de hotel cada día.La playa estaba hermoso.Jugé con mi hermano aquí.***Mi hermano será diez años.Va mos a nuestro casa ahora.Vamos a volar pronto.***Nosotros volamos ahora.Tomás gustá escuchar música.***Voy a comer un sándwich para soy hambre.


Ha nem helyes légyszi ne kezdjetek szekálni,mert idén kezdtem a spanyolt tanulni tanár nélkül úgyhogy elég kezdő vagyok.Légyszi írjatok meg a hibákat!


(***=a mondatokat különböző időpontokban írtam)



2018. júl. 26. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Ver ige utàn kell a prepozíció. Voy a ver a mi perro, vi a la Sagrada Familia. En el restaurante del hotel. Mivel tudod konkrétan melyik. La playa era hermosa. (egyeztetés és ide a ser ige kell). Jugué nem jugé. Aquí helyett allít írnék. (ott) Mi hermano tendrá diez años-a kor tener igével van. Birtokolninfog 10 évet. Tomas le gusta escuchar ..sandwich porque tengo hambre. a vamos a ir a nuestra casanal én a mañanàt az elejére raknäm. Màs ami nem igazàn rossz cdak egy véleménz:a jelen idejû mondatoknàl nem kell kirakni mindig hogy ahora mert a környezetből és a ragozàsból ki lehet talàlni. Vagy lehet hasznàlni azt hogy estamos volando. Ha nagyon nyomatékosítani akaros hogy most. De persze előbb az alapabb dolgokat tanuld meg. À és nuestra casa (egyeztetés).
2018. júl. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
még mindig az első vagyok a fuimos en barcelonànàl azt akarod mondani hogy voltunk vagy azt hogy elmentünk?
2018. júl. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

La casa nőnemű főnév, ezért nuestrA casa.

Ir + a + helyszín: menni vhova. Fuimos a Barcelona ayer.

Comimos en el restaurante del hotel cada día.

La playa szintén nőnemű, ezért hermosA.

Életkor kifejezése: tener + szám + év-hónap-akármi. Yo tengo 20 años. Mi hermano tendrá/tiene diez años.

Gustar használata: A él/ella/Tomás le gusta escuhar música. A mí me gusta volar. A tí te gustan los hombres. Tehát a gustar-t mindig a szeretet tárgyához igazítod ( ha ez cselekvés vagy egyes szám gusta, ha többes akkor gustan).

Para helyett itt porque a helyes. Para- azért hogy porque- mert

Szomjúság, éhség, álmosság a tener igével van. Tengo sed, hambre, sueño, sorrendben.

2018. júl. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#1 a fuimos-szal azt akartam kifejezni hogy voltunk.Ilyenkor is kell az "a" prepozíció?
2018. júl. 26. 21:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok én ott az estar igét hasznàlnàm . Estuvimos en Barcelona.
2018. júl. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3 kérdésem még lenne:

Az a prepozíció mikor kell?

A határozói igenév a múlt időnél kell vagy a jelennél? Valahol azt olvastam hogy a jelen nyomatékosítása,valahol azt hogy a folyamatos múlté.Hogy van ez?


Amúgy köszi a válaszokat.

2018. júl. 26. 21:25
 7/7 A kérdező kommentje:
#1 köszi utólag észrevettem hogy oda az estar múlt idejű alakja kellett volna :D
2018. júl. 26. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!