Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo nyelvvizsgáról mi a...

Kohdori kérdése:

Origo nyelvvizsgáról mi a véleményetek (nehéz, könnyű. Stb)?

Figyelt kérdés
Eddig egynyelvűre keszültem. Nagy a különbség a kettő között? Szókincsre vagy nyelvtanra megy rá inkább?

2018. júl. 29. 11:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én csak erre esküszöm, pedig több fajtát próbáltam. Szókincsre megy elsősorban, arra meg ott a szótár, szóval fél siker, de persze a nyelvtant is tudni kell. Az a különbség, hogy az egynyelvűben nincs fordítás, pedig szerintem az egyik legfontosabb dolog. Ja meg a kérdések nagy része magyarul van, nekem ez könnyebb volt így.
2018. júl. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én is kipróbáltam párat, de az origó elsőre meglett, nagyon jó,85% feletti eredménnyel. Én is ezt javasolnám. Szókincs a fontos.
2018. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
40 fölött vk. próbáltam ecl-t és bme-t is, de messze ez a legjobb. Magyar kérdésre magyar válasz, így nem kell azzal bíbelődni, hogy mit is kérdez. A fordítás sem nehéz. Csak ajánlani tudom.
2018. júl. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Már több egynyelvű vizsgán vagyok túl, de valahogy nem ment, ezért gondoltam, hogy ezt megpróbálom. A fordításról félek kicsit.
2018. júl. 30. 09:35
 5/15 $$$$$ ***** válasza:
Hát engem már 3. alkalommal húztak meg origón. Mindig 1-4 pont hianyzott.. És a legborzasztobb az hogy csak pesten nezheted meg a vizsgádat... Szerintem az lenne a minimum hogy megnézhesd ott ahol vizsgaztál.. A fellebbezést meg 100% hogy elhtasítják . Csak ugy lehet fellebbezni ha felmész egy olyannal aki áttudja nézni(pl.angol tanár)és ő ott kiemeli a hibákat.. Eggyik ismerősömnek így lett meg. Fellebbezett elutasítottak sablon dumával. Aztan felment egy tanarral aki atnezte és érdekes módon még töblet pontja is lett...
2018. júl. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én csak origon voltam, úgyhogy a különbséget nem tudom, de szerintem nem olyan nehéz, ha megfelelően felkészülsz rá. A szótárhasználat miatt választottam az origot, mert annyi nem volt nagy a szókincsem és a szótár picit megnyugtatott. A fordítás se olyan hű de bonyolult, csak be kell gyakorolni. Szövegértésnél annyi, hogy van mikor félre lehet érteni a kérdést, hogy a kitaláló pont mire gondolhatott... A nyelvtanos behelyettesítős feladatot van mikor kb szótár nélkül meg lehet csinálni, mert látod, hogy mi hiányzik a mondatból. A levél meg igazából minden nyelvvizsgán ugyanau, annyi hogy itt magyarul van leírva a feladat.

Nekem megvolt az origos vizsgafelkészítő könyv, abban csináltam meg tanárral ellenőrizve a feladatokat és sikerült a nyelvvizsga elsőre.

2018. júl. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó! Melyik könyvre gondolsz? Többet is találtam a neten.

Bocsi hogy segíteni nem tudok Kérdező. Én is Origo vagy egy egynyelvű LanguageCert nevű közt vacillálok,hogy melyikre készüljek...

2018. aug. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Megint csak bocsi,de amit 5-ös írt sem világos. Hogy érti,hogy csak Pesten nézheted meg? Mikor kijavítják meg kell nézni? Én azt hittem ez úgy működik elmész a nyelvvizsgára és ha sikerül küldik.
2018. aug. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]


Ez volt az a könyv.

2018. aug. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#8 Nem muszáj megnézni, de meg lehet. Én pl nem mentem fel azért Pestre hogy megnézzem, hanem elfogadtam az eredményt.
2018. aug. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!