Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Összekavarodtam az angol...

Összekavarodtam az angol nyelvtanban, és minden oldal mást ír, most akkor mi van?

Figyelt kérdés
Nyáron próbálom újraépíteni az alapokat angolból, mivel mindig keverem az igeidőket és nem tudom élő beszédben h most melyikkel is mondjam el az adott dolgot, pedig 10. éve tanulom, rákerestem present simplere, az egyik oldal azt írja, h jelenben végbemenő egyszeri cselekvésre (pl here he comes), rendszeresen ismétlődő cselekvésekre és általánosságokra használjuk. A másik oldal meg azt írja, h jelenben végbemenő egyszerire sose használjuk, teljesen összezavarodtam, abba a cikkbe még vmi is/are os alak is bekerült, ami fogalmam sincs hogy kerül present simplehez, segítség :(
2018. júl. 31. 13:25
 1/6 anonim válasza:
16%

Tipikus.

A sok ökör, köztük Szalai Nóra, Dohar stb is másképp adja elő.

Nyelvvizsgán meg imádnak emiatt pontokat levonni, buktatni, ez olyan Joker, mindig bejön.

2018. júl. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2018. júl. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
valami konkrét könyvet szerezzél be; pl Kis angol nyelvtan
2018. júl. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ezek ökrök lennének. A példamondataikat kell nézni, nem a szabály olvasásából lehet megérteni a szabályt, hanem az alkalmazásából.

És amellett vannak különböző szintek, van, aki úgy gondolja, hogy nem kell mindjárt elárasztani a tanulót a legkisebb csinnekkel is.

A híres Murphy: English grammar in use sem említi a here

comes the Sun esetet, sőt a Hewings: Advanced Grammar in use sem. Mert ez meg a másik, hogy egy nyelvtani tanulóizé szinte sosem elég.


No de láthatnám, mit ír a ki?

2018. júl. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%

kill yourself

Ilyen 6 soros nyavalygást is régen láttunk

2018. júl. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon kellettél ide utolsó..
2018. júl. 31. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!