Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik befejezett jelen az...

Melyik befejezett jelen az alábbi angol mondatban?

Figyelt kérdés

Az igéket kell egyszerű múltba vagy befejezett jelenbe tenni:


He (live) in Paris for five years and then (go) to Berlin.


Az én gondolatmenetem szerint:

Ő Párizsban élt 5 évig és utána Berlinbe ment.

Az első igénél biztos hogy egyszerű múlt, mert ott az időhatározó, illetve egy múltban lezárult cselekvésről van szó. A másodiknál azonban bizonytalan vagyok...utána Berlinbe ment....szerintem ez is egyszerű múlt, mert nem tudjuk meg, hogy azóta is Berlinben él-e.


Előre is köszönöm a segítséget!


2018. aug. 1. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Mivel nincs leirva a Berlines mondat utan, hogy ott maradt volna, ezert az is egyszeru mult lesz:)
2018. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor jól tippeltem, köszönöm a segítséget! :)
2018. aug. 1. 12:08
 3/4 A kérdező kommentje:

Még egy apró kérdésem lenne:

"for 2 weeks" - ez azt jelenti hogy "2 hete" , vagy pedig "2 hétig (tartott valami)"?

2018. aug. 1. 13:13
 4/4 anonim ***** válasza:

2 hétig tartott valami, vagy azt is jelentheti hogy valami már 2 hete folyamatban van.


Pl.:


He lived in Paris for 2 weeks. (2 hétig lakott Párizsban)

I have been studying for the exam for 2 weeks. (2 hete tanulok a vizsgára és még nincs befejezve a cselekvés, tovább is fog tartani)

2018. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!